Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Ból w mostku

Ból w mostku

Ból umiejscawiamy w różnych rejonach ciała. Wśród przypadłości są i takie, które wywołują w nas znacznie większy lęk. Bezsprzecznie odnosi się to do bólu, który pojawia się w mostku – a szczególnie po jego lewej stronie. Nierzadko utożsamiamy go z zaburzeniem pracy układu sercowo-naczyniowym. Jakkolwiek tylko w skrajnych przypadkach obawy te mają pokrycie w faktach. Zdecydowanie częściej przyczyna uczucie ciężkości w mostku leży gdzieś indziej. Zwykle nie chodzi o dolegliwość zagrażającą życiu. Symptom ten występuje bowiem także wskutek stresu, przejedzenia czy zwykłego przemęczenia bądź przeciążenia. Zdarza się również i tak, że pieczenie w mostku i nawet towarzyszące temu duszności mają podłoże nerwowe. I stan ten się utrzymywać nawet przez kilka dni. Rzadziej owe symptomy należy korelować z narządami klatki piersiowej (śródpiersie, tchawica, przełyk) bądź organami jamy brzusznej (kamica nerkowa, zapalenie trzustki, refluks żołądkowo-przełykowy i jego typowy symptom – zgaga). 

Niemniej nigdy bólu w mostku nie można lekceważyć. Zwłaszcza wówczas, gdy współistnieją z nim inne niepokojące objawy, a wśród nich: kołatanie serca, zawroty głowy, osłabienie, uczucie rozbicia, bólu brzucha – wtedy możemy mieć do czynienia z poważnym schorzeniem (nie tylko z zawałem serca, ale na przykład z zapaleniem osierdzia). W takim razie trzeba prędko udać się do placówki medycznej lub zatelefonować na pogotowie. W nagłych przypadkach dobrze mieć leki na serce – na przykład Vivard czy Acard.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 9,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.