Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Pulsujący ból zęba

Pulsujący ból zęba

Zęby są bogato unerwionymi tworami. Stąd też, gdy coś nam dolega z ich strony – odczuwamy dojmujący ból. Często dolegliwości te mają charakter pulsujący. Co za nim stoi? Przeważnie problem ten wywołuje niedostatecznie staranna higiena jamy ustnej. Wówczas to na szkliwie zębów żerują bakterie, które wzmacniają się resztkami pokarmu oraz śliny. Tworzą one kwasy, najpierw generują próchnicę, a następnie – zapalenie dziąseł. Aby temu przeciwdziałać, trzeba dokładnie i systematycznie czyścić zęby. Nieraz wskazane jest używanie szczoteczki z miękkim włosiem, które nie drażni dziąseł. Stomatolodzy odradzają nadmiernego spożywania cukru oraz przestrzegają przed nieumiejętnym używaniem nici dentystycznej czy wykałaczki Zębom (a także dziąsłom) nie służą również pozbawiona witaminy C. Kiedy na ból zęba uskarża się nasza pociecha, wówczas z dużym prawdopodobieństwem ma związek z bolesnym ząbkowaniem (objawy te uśmierza żel Dentinox N).

Pulsujący ból zęba należy leczyć, aby nie doszło do groźnych powikłań – także tych ogólnoustrojowych, na co może mieć wpływ na przykład choroba przyzębia. Leczenie powinno być wielowymiarowe. Przypominamy o dokładnym i regularnym myciu zębów, co jest istotne przy prewencji oraz łagodzeniu przebiegu choroby. 

Warto codzienną pielęgnację wesprzeć stosowaniem dodatkowych preparatów. Wśród nich warto wymienić czarną pastę Noctodyne o właściwościach antybakteryjnych oraz regenerujących. Dobrze też zaopatrzyć się w przeciwpróchniczy płyn do płukania ust, mający w składzie fluor oraz mleczan glinu. Zauważmy jeszcze, że zmaganie się z próchnicą zwiększa szansę zachorowania na paradontozę. Jest to poważne schorzenie, którego objawy łagodzi specjalistyczna pasta czy też płyn Lacalut Activ.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 9,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.