Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Ból szczęki

Ból szczęki

Kość szczęki spełnia wiele ważnych funkcji. Między innymi przenosi podczas żucia ciśnienie z jamy ustnej na część mózgową czaszki czy też stanowi oparcie dla języka. Wraz z żuchwą są największymi kośćmi w twarzowej części czaszki. Z różnych powodów w obrębie szczęki możemy odczuwać ból. Przeważnie nie wywołują go poważne schorzenia. Najczęściej ból jest manifestacją urazu mechanicznego: przeciążenia (wywołanego choćby nadmiernym żuciem gumy lub też bruksizmem, czyli zgrzytaniem zębami) bądź też uderzenia. Za dolegliwość nieraz odpowiada zespół stawu skroniowo-żuchwowego, co potocznie nazywamy przeskakującą szczęką, który wywołują rozmaite czynniki i schorzenia, w tym między innymi stres czy reumatoidalne zapalenie stawów. Ból generują także niektóre wady anatomiczne – w tym wypadku wady zgryzu. Leczy się je u lekarza ortodonty. Doraźnie ból mogą łagodzić leki przeciwbólowe.

Stosunkowo często dolegliwości bólowe w obrębie szczęki wynikają z chorób związanych z zębami i dziąsłami, czyli mówimy tu o schorzenia zachodzących w obrębie jamy ustnej. Ważne jest, aby szybko je wyleczyć, bo też po rozwinięciu się rozmaite dolegliwości przenoszą się na cały organizm. Jeśli bólowi szczęki towarzyszą boleści dziąseł i zębów, to prawdopodobnie mamy do czynienia ze stanem zapalnym, na przykład zapaleniem przyzębia. Aby stan zapalny nie rozprzestrzenił się w jamie ustnej, konieczna jest wizyta u stomatologa.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 9,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.