Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Tabletki, plastry i środki na rzucenie palenia

Środki na rzucenie palenia

Trudności w rzuceniu palenia mogą wynikać zarówno z silnego uzależnienia od tytoniu, jak i z przyzwyczajenia do pewnych rytuałów. Są jednak sposoby, które mogą pomóc pożegnać ten niezdrowy i dominujący życie wielu palaczy nawyk razna zawsze. Wiele osób, szukając wsparcia w tej dziedzinie, sięga po dostępne w aptekach środki na rzucenie palenia – to np. tabletki, plastry, gumy oraz spraye. Dzięki ich działaniu wyzwolenie się z sideł wpływającego na cały organizm nałogu może być znacznie łatwiejsze.

Sposoby na rzucenie palenia

Sposobów na rzucenie palenia jest bardzo dużo. Niektórzy wybierają strategię powolnego ograniczania liczby wypalanych dziennie papierosów, a inni stawiają na całkowite odstawienie nikotyny z dnia na dzień. Niezależnie od wybranej metody warto pamiętać o zdrowej diecie i ruchu, który pomoże pokonać niepokój związany z brakiem możliwości „puszczenia dymka”. Dostępne bez recepty leki na rzucenie palenia pomagają niwelować głód palacza poprzez dostarczenie mu nikotyny lub jej substytutu. Dzięki określonemu stężeniu tych substancji i ich stopniowemu uwalnianiu do organizmu łatwiej zapomnieć o chęci sięgnięcia po papierosa.

Palacze chcący pożegnać się z nałogiem mają do wyboru kilka form środków farmakologicznych.

  • Najpopularniejszą są tabletki na rzucenie palenia – przeznaczone do ssania lub do połknięcia. Przyjmuje się je dosyć często (początkowo nawet co 2 godziny), a następnie zmniejsza tę częstotliwość.
  • Podobnie działają gumy, które również opierają swój mechanizm działania na wspieraniu organizmu w stopniowym odzwyczajaniu się od nikotyny.
  • Coraz więcej osób wybiera również plastry na rzucenie palenia. Naklejone na skórę stopniowo uwalniają substancję czynną do organizmu, dzięki czemu można zapomnieć o sztywnym harmonogramie dawkowania.

Leki na rzucenie palenia w Przyjaznej Aptece

Nasz asortyment obejmuje różne środki, które mogą być pomocne przy rezygnacji z papierosów. To leki na rzucenie palenia od renomowanych producentów, które zwykle stosuje się przez kilka tygodni w celu wsparcia w pokonaniu szkodliwego nałogu. Palenie często wywołane jest przez stres, dlatego polecamy tabletki na uspokojenie, które również mogą pomóc w procesie rzucania palenia.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 10,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.