Potas

Potas

Każdego dnia przyswajamy wraz z pokarmem różnorodne substancje (przede wszystkim witaminy i minerały). Jest to ważne, gdyż są nieodzowne do tego, by w naszym organizmie wszystkie procesy przebiegały prawidłowo, a my w związku z tym byli w dobrej kondycji i optymalnym nastroju. Wśród maleńkich składników mieszczą się między innymi nawadniające elektrolity. Biorą one przede wszystkim udział w gospodarce płynów ustrojowych, a także odpowiadają za pracę mózgu oraz mięśni. Takie zadania spoczywają między innymi na potasie. Jego niedobór skutkuje objawami odnoszącymi się do różnych układów, między innymi nerwowego, mięśniowego czy oddechowego.

Ważne jest, aby go regularnie uzupełniać, gdyż jest wydalany z moczem oraz potem. Szczególnie więc powinni na to zwracać uwagę sportowcy, ale także na przykład osoby z dolegliwościami dyzurycznymi. Również osobom, które przekroczyły 50 rok życia, zaleca się suplementowanie elektrolitów, gdyż wraz z wiekiem organizm przyswaja ich mniejszą część. Poleca się więc między innymi kapsułki o przedłużonym uwalnianiu Katelin SR, poprawiające przemianę materii.

W innych przypadkach zdrowa zbilansowana dieta powinna zapewnić pożądaną podaż tego pierwiastka. Zawierają go przede wszystkim owoce, na przykład suszone figi oraz morele, a także banany, cytryny pomidory, bób czy czekolada (ze względu na kakao).

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system PayU. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa kurierem zamówień od 349 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.

webpharm.pl Reviews with ekomi-pl.com