Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Ból prawego jajnika

Ból prawego jajnika

Ból dotyka rozmaite partie naszego ciała. Kiedy go zlokalizujemy, wtedy łatwiej się dowiedzieć, co stoi za przypadłością. Wśród kobiet często występuje ból jajników – narządów, które produkują hormony i wytwarzają komórki jajowe. Nieraz nie kryje sią za nim poważne schorzenie, to znów zapowiada chorobę. W żadnym wypadku nie należy go bagatelizować, aby mieć pewność, że nic poważnego nam nie dolega. Ból umiejscawiamy w podbrzuszu. Opisujemy go przeważnie jako kłujący, rozpierający bądź przeszywający. Zwykle miewa dwojakie podłoże – fizjologiczne lub chorobowe. W pierwszym przypadku prędko mija i wiążemy go z naturalnymi procesami fizjologicznymi. Pojawia się nierzadko przed miesiączką,co zapowiada menstruację. Dolegliwość pojawia się też w połowie rzeczonego cyklu, związana jest z owulacją i pęknięciem pęcherzyka Graafa. Dolegliwość bólowa jest wówczas przeważnie jednostronna – dotyka prawy jajnik (choć komórki wytwarzane są naprzemiennie w obydwu). Nie trzeba nic robić, by minął, przy czym nieraz warto go załagodzić tabletkami przeciwbólowymi czy też ciepłą kąpielą. Nadmieńmy, że za dolegliwość nieraz odpowiada też ucisk na narządy miednicy mniejszej (wywołany określoną pozycją seksualną) czy też stres, który pojawia się przed stosunkiem.

Rzeczony symptom może mieć także poważniejsze źródło – chorobowe. Wśród przypadłości wymieńmy ciążę pozamaciczną, mającą miejsce, gdy zapłodniona komórka jajowa zamiast w ścianie macicy zagnieżdża się w jajowodzie bądź jajniku. Poza tym ból może być objawem skrętu i torbiela jajników oraz zespołu policystycznych jajników. Kiedy pojawia się choć cień podejrzenia, że mamy do czynienia z poważną chorobą (nieraz zagrażającą życiu), trzeba się zgłosić do lekarza w celu wykonania diagnostyki, która wykluczy nowotwór czy inne choroby.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 9,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.