Pielęgnacja włosów

Pielęgnacja włosów

Włosy ozdabiają twarz, szczególnie oblicze kobiety. Mają też znaczenie symboliczne – znamionują między innymi siłę i witalność. Nie ważne, czy mamy długą fryzurę złożoną z prostych pasem, czy krótką i kręconą bądź pofalowaną czuprynę – w każdym przypadku dbamy o kondycję włosów, aby wyglądały estetycznie i były zdrowe. 

Dlatego też codziennie pielęgnujemy kosmyki. Pamiętamy wówczas o kilku rzeczach. Nie trzemy włosów, by nie uszkadzać ich łusek – które stanowią naturalną osłonę przed czynnikami zewnętrznymi. Jeśli zbyt gwałtownie wycieramy je ręcznikiem lub rozczesujemy nieodpowiednim narzędziem, wtedy stają się matowe, przesuszone i chropowate. Troszczymy się również o kondycję skóry głowy, bo wpływa ona na zdrowie czupryny (w ten sposób wzmacniamy cebulki włosów i redukujemy łupież). Stąd też należy regularnie oczyszczać i wzmacniać skórę głowy. Ważne też, by odpowiednio się odżywiać, w końcu to, czy kosmyki będą lśniące, mocne i nawilżone, w dużym stopniu zależy od zbilansowanej diety. Aby były mocne i nie wypadały, zaleca się jeść między innymi owoce cytrusowe, jagody, maliny, jajka czy orzechy; witamina E dodatkowo nawilża czuprynę.

Oczywiście nie sposób sobie wyobrazić pielęgnacji włosów, której nie towarzyszy stosowanie mądrze dobranych kosmetyków. Nieodzownym produktem jest szampon. Przy czym warto wspomóc jego działanie szeregiem innych preparatów. Należy uważnie zapoznać się z ich składem oraz działaniem. Innych składników wymagają włosy suche, a innych te ze skłonnościami do przetłuszczania się. Ponadto kosmetyki różnią się sposobem nakładania – wyróżniamy tu maski, peelingi, żele czy choćby spreje. Większość z nich, poza szczegółowym działaniem, odżywia i wzmacnia strukturę włosa. Pomocne w tym są między innymi takie składniki aktywne jak pantenol – tworzący filtr ochronny wokół włosa – wyciąg z białej wierzby – złuszczający warstwę rogową naskórka – czy też wyciąg z aloesu o właściwościach nawilżających.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system PayU. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa kurierem zamówień od 349 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.

webpharm.pl Reviews with ekomi-pl.com