Witaminy dla kobiet

Witaminy dla kobiet

Człowiek, by prawidłowo funkcjonował, musi przyjmować rozmaite organiczne związki chemiczne. Do tej grupy należą także witaminy. Potrzebują ich zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Przy czym ze względu na różnice fizjologiczne obydwu płci optymalna podaż określonych witaminy może być różna. Związane jest to między innymi z etapem ciąży i czasem połogu. Gdy kobieta jest brzemienna, zapotrzebowanie na witaminy (oraz inne dobroczynne związki) wzrasta. Odnosi się to na przykład do kwasu foliowego (wit. B), ważnej witaminy dla prawidłowego przebiegu ciąży. Oczywiście należy pamiętać, by z witaminami nie przesadzić, bo hiperwitaminoza może wywołać wiele przykrych zdrowotnych konsekwencji. Warto też nie zapomnieć o tym, by przyjmować optymalną ilość pozostałych witamin, w tym między innymi E (odpowiedzialna za kondycję włosów i paznokci; ale także biorąca udział przy rozwoju komórek jajowych i zagnieżdżeniu zarodka), D (wspomaga wchłanianie wapnia, fosforanów, a także jest budulcem kości i zębów), A (odpowiadająca m.in. za kondycję skóry). Wszystkie witaminy są egzogenne – czyli nie wytwarza ich organizm. Stąd też przyswajamy je głównie wraz z pokarmem (pomijając wit. D, która powstaje poprzez kontakt promieni słonecznych z naszą skórą).

W niektórych przypadkach – choćby podczas starania się o dziecko, w trakcie ciąży czy połogu – dobrze jest suplementować witaminy, szczególnie kwas foliowy. Te związki organiczne dostępne są w rozmaitych preparatach aptecznych, często występuje także z minerałami czy innymi dobroczynnymi substancjami. Oczywiście należy je stosować, gdy nie ma przeciwko temu przeciwwskazań medycznych.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system PayU. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa kurierem zamówień od 299 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 12,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.21.2014 wydane w dniu 1. października 2014 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.

webpharm.pl Reviews with ekomi-pl.com