Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Ból podbicia na stopie

Ból podbicia na stopie

Stopy spełniają niezwykle istotne i, dodajmy, dość obciążające funkcje, co może skutkować rozmaitymi dolegliwościami, którym towarzyszy ból. Stopy nie tylko utrzymują ciężar ciała, w czym biorą także udział inne części ciała (choćby kolana), ale także zapewniają nam mobilność. Nadto poprzez taśmy mięśniowo-powięziowe przekazują napięcie na całe ciało.

Składają się z trzech głównych elementów – palców, części tylnej oraz obszaru pomiędzy nimi. Ich funkcjonowanie koordynuje podbicie, które budują mięśnie i ścięgna. Odczuwamy ból stóp z różnorodnych powodów. Przeważnie odpowiadają za to czynniki przeciążeniowe, którym dodatkowo towarzyszy opuchlizna czy też uczucie pieczenia. Ból w obrębie podbicia nierzadko występuje wtedy, gdy po dłuższym okresie pozostawania w bezruchu zaczynamy się przemieszczać, co jest nader forsowne. Nadto dolegliwości bólowe w tej okolicy mogą świadczyć o źle dobranych butach (niedopasowanych rozmiarowo czy też mających zbyt cienkie podeszwy) czy o nadwadze. Dolegliwość nie jest wówczas poważna, choć nie należy jej lekceważyć, bo też nakładające się na siebie mikrourazy po czasie mogą wywołać zmiany zwyrodnieniowe. Ból podbicia może też być jednym z objawów którejś z chorób ogólnoustrojowej – na przykład reumatoidalnego zapalenia stawów lub schorzenia neurologicznego. Wtedy to należy odwiedzić lekarza reprezentującego odpowiednią profesję.

Gdy dolegliwość bólowa wywołana jest przeciążeniem, wówczas ulgę przynosi noszenie żelowych wkładek do butów, korygujących ułożenie stopy. Kiedy ból uniemożliwia nam prawidłowe funkcjonowanie, wtedy proponujemy maści i żele o działaniu przeciwzapalnym bądź też niesteroidowe leki przeciwbólowe.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 10,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.