Preparaty na regenerację chrząstki stawowej

Leki i suplementy na regenerację chrząstki stawowej bez recepty

O zdrowie układu kostnego powinni dbać nie tylko seniorzy. Pomagają w tym preparaty na regenerację stawów, które sprawdzają się w przypadku objawów takich jak zesztywnienie oraz bolesność właśnie w tych miejscach. Kiedy w szczególności warto po nie siegnąć?

Leki na regenerację chrząstki stawowej

Chrząstki spełniają w naszym organizmie ważne funkcje. Wyróżniamy trzy rodzaje tkanki chrzęstnej. Dwa z nich, szklista i włóknista, budują powierzchnię stawów (pierwsza) i przyczepy więzadeł do ścięgien i kości (druga). W odróżnieniu od kości nie mają układu limfatycznego i są zdecydowanie słabiej zmineralizowane. Odżywiają się zatem na drodze dyfuzji. Są też dość elastyczne i wytrzymałe. Odkształcają się pod wpływem oddziałującej na nią siły, ale tylko czasowo, gdyż powracają do punktu wyjścia. Jakkolwiek te właściwości w pewnym okresie słabną. Oczywiście najczęściej wywołane to jest procesami starzenia się, kiedy elementy naszego ciała potrzebują więcej czasu, aby się zregenerować (i nie mogą też być poddawane takiemu wysiłkowi jak dawniej). Przy czym bywa i tak, że chrząstka słabnie wskutek różnorodnych urazów czy uszkodzeń. Kiedy mikrourazy nakładają się na siebie przez dłuższy 

czas, wówczas mówimy o zwyrodnieniowych zmianach w obrębie stawów czy też ścięgien.

Bezpieczne leki i suplementy na regenerację chrząstki stawowej

Gdy chrząstka ulega gwałtownemu czy też stopniowemu zniszczeniu, wtedy mamy problem z poruszaniem się – bo to ona amortyzuje tarcie. W zależności od tego, jak zmiany w obrębie tkanki chrzęstnej są zaawansowane, podejmujemy odpowiednie środki zaradcze. Wprawdzie chwilową ulgę mogą przynieść leki bólowe, jednak jest to działanie doraźne, nieleczące w żadnym stopniu chrząstki. Podobnie jest z dostawowym wstrzyknięciem glikokortykosteroidów. Nieraz, przy trudniejszych przypadkach, wskazana jest interwencja chirurgiczna. Natomiast w leczeniu profilaktycznym pomocne są preparaty dostępne bez recepty – do których zaliczymy choćby Bicaps Colagen. Zawiera on kolagen, który wspiera prawidłowe funkcjonowanie chrząstki i kości.

Co zawierają leki i suplementy na chrząstkę stawową?

Jeśli chodzi o składy preparatów na regenerację chrząstki stawowej, to ich podstawę stanowi przede wszystkim kolagen, a także glukozamina. Pełnią one absolutnie kluczową rolę w procesach produkcji mazi stawowej, stąd też w przypadku ich dłuższego stosowania można liczyć na większą ruchomość stawów. Można znaleźć w nich również inne witaminy i minerały, w tym przede wszystkim witaminę C.

Jak dawkować tabletki na chrząstkę stawową?

Bezpieczne dawkowanie takich preparatów to podstawa. Kluczowe jest przede wszystkim to, aby leki na chrząstkę stawową przyjmować zgodnie z zaleceniami producenta, czyli bez przekraczania zalecanej dziennej dawki. Koniecznie trzeba też zwrócić uwagę na przeciwwskazania, które można omówić także z lekarzem.

Regeneracja chrząstki stawowej to proces. W przypadku przewlekłych problemów z układem ruchu niezbędna będzie jednak kompleksowa konsultacja lekarska.

W asortymencie Webpharm dostępne są również maści i żele na stawy oraz mięśnie.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system PayU. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa kurierem zamówień od 349 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.

webpharm.pl Reviews with ekomi-pl.com