Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Ból nóg od kolan w dół

Ból nóg od kolan w dół

Na nogi składa się kilka dużych grup mięśni, a także liczne stawy, kości oraz nerwy. Struktury te są złożone. Nie zaprzątamy sobie nimi głowy, kiedy działają sprawnie i nie doskwiera nam w ich obrębie ból. Zauważmy, że nogi ze względu na swoje funkcje oraz konstrukcję nader często narażone są na ból. Najczęściej lokalizujemy go od kolan w dół. Z dużą dozą prawdopodobieństwa boleści wywołane są przeciążeniem. Czymś normalnym jest doświadczanie bólu nóg (mięśni czy stawów) po wysiłku – na przykład po intensywnym spacerze, bieganiu, treningu siłowym itd. Dodajmy, że ból przeciążeniowy spowodowany też bywa długotrwałym przebywaniem w jednej – dość niewygodnej – pozycji (siedzącej bądź stojącej). Nieraz spowodowany jest kontuzją. Jeżeli jest dojmujący, wtedy uśmierzenie przynoszą środki przeciwbólowe, a w nieco poważniejszych sytuacjach także rehabilitacja.

Ból nóg występuje naturalnie u dzieci, które szybko rosną, nazywamy go wówczas bólem wzrostowym.

Zauważmy, że ból i skurcz mięśni pojawia się także wskutek niedoboru pewnych minerałów, głównie wapnia, magnezu i żelaza. Jeżeli nie dostarczamy ich organizmowi wraz z pokarmem tyle, ile powinniśmy, wówczas warto uzupełnić te braki poprzez przyjmowanie suplementów diety.

Należy przy tym też pamiętać, by nie ignorować bólu nóg, gdyż może być objawem bardzo poważnych schorzeń. Ból nóg od kolan w dół jest, przykładowo, charakterystyczny dla zakrzepicy, która występuje, gdy zator żylny częściowo lub w całości blokuje światło żyły Należy szybko ją zdiagnozować, aby nie doszło do poważnych powikłań. Dolegliwość bólowa w tym przypadku często lokalizowana jest w łydkach i opisywana jest jako “rozpierająca”. Pomocne w diagnostyce są inne typowe dla choroby objawy, a wśród nich między innymi opuchlizna nogi czy sinoczerwone zabarwienie skóry kończyny.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 10,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.