Kwas foliowy

Kwas foliowy

Organizm potrzebuje wielu maleńkich składników, mowa tu na przykład o witaminach i minerałach, do tego, by wszystkie procesy fizjologiczne zachodziły w nim prawidłowo, co przekłada się na naszą kondycję, nasze zdrowie i samopoczucie. Wśród tych związków organicznych są także witaminy. W znakomitej mierze organizm nie jest ich w stanie sam wytworzyć. Odnosi się to między innymi do kwasu foliowego, znanego również pod nazwą witaminy B9. Niedobór skutkuje niedokrwistością, która objawia się między innymi osłabieniem, sennością czy problemami z koncentracją.

Jeżeli odżywiamy się różnorodnym pokarmem, wtedy nie powinniśmy mieć większego problemu z przyjmowaniem odpowiedniej ilości kwasu foliowego. Zawarty on jest w świeżych warzywach i owocach, na przykład w szpinaku, sałacie, brokułach, cytrusach, a także w produktach pochodzenia zwierzęcego w rodzaju wątroby czy jaj.

Należy pamiętać, że zapotrzebowanie na ten związek zwiększa się u kobiet w ciąży. Jest on bowiem niezbędny do prawidłowego rozwoju dziecka, w tym także uniknięcia wad rozwojowych płodu. Zalecane więc jest suplementowanie kwasu foliowego produktami z apteki. Pośród nich na uwagę zasługują między innymi kapsułki Bicaps, tabletki Folik czy też kwas foliowy Yango, który ma wpływ na prawidłowy rozwój płodu.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system PayU. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa kurierem zamówień od 349 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.

webpharm.pl Reviews with ekomi-pl.com