Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Pulsujący ból głowy

Pulsujący ból głowy

Rozwój technologii z jednej strony ułatwia nam życie, z drugiej – sprawia, że żyjemy szybciej i nie zawsze mamy czas na sen i regenerację. To sprawia, że zapadamy na różne choroby cywilizacyjne. Taką dolegliwością jest także ból głowy. W większości przypadków wywołuje go stres, pod jego wpływem mięśnie mocniej się napinają, w efekcie prowadzi to do wyczerpania. Mamy wówczas do czynienia z bólem samoistnym, gdyż – w odróżnieniu od wtórnego – nie ma on podłoża chorobowego. Dolegliwość dzielimy także na inne kategorie. Opisujemy ja choćby poprzez intensywność i charakter bólu. Często jest on pulsujący. Z jaką przypadłością mamy wówczas do czynienia? Nie da się tego jednoznacznie stwierdzić, pomocna może też być jego lokalizacja (promieniuje z tyłu, przodu czy boku głowy?). W przypadku, kiedy nie jest ostry, ale pulsujący, możemy mieć kilka podejrzeń. Niewykluczone, że chodzi o klasterowy ból głowy. Jest on kumulowany – stąd też tak został nazwany. Różne czynniki go wywołują i potęgują. W każdym przypadku trudno je precyzyjnie określić, może to być nadmiar światła, nadużywanie alkoholu i papierosów czy też spożywanie określonych produktów spożywczych (ryby, nabiału). Dolegliwości towarzyszą nudności, opadająca powieka, a nieraz także katar czy zatkany nos. Ból jest jednostajny i mocny, niektórzy opisują go jako “nieznośny”. Choć nie świadczy o poważnych problemach zdrowotnych – to jest uciążliwy i utrudnia codzienne funkcjonowanie. Dolegliwość zdecydowanie częściej dotyka mężczyzn, co nie zostało dotąd wyjaśnione. Lekarstwa przeciwbólowe przyjmowane doustnie (jak Apap czy Paracetamol) działają zbyt wolno, dlatego poleca się medykamenty w sprayu przyjmowane do nosa lub też leki podawane w formie zastrzyku.

Pulsujący ból głowy towarzyszy także migrenie. Objawy są podobne jak w przypadku dolegliwości klasterowej. Przy czym tutaj zaleca się spożywać herbatki ziołowe (np. z kozłkiem lekarskim), a także – kiedy ból jest dojmujący – analgetyki dostępne w aptekach.

Dolegliwość o pulsującym charakterze stanowi objaw niektórych schorzeń, na przykład zapalenia tętnicy skroniowej czy ostrego zapalenia ucha (ból pojawia się nagle), jeśli więc utrzymuje się, należy skierować swe kroki do lekarza, aby przeprowadził niezbędne badania i postawił diagnozę.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 10,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.