Kosmetyki do opalania

Opalanie się jest jednym ze sposobów na relaks i poprawę wyglądu, praktykowanym przez osoby w różnym wieku. Niestety, wystawianie skóry na intensywne promieniowanie słoneczne wiąże się też z ryzykiem czerniaka. Konsekwencją mogą też być poparzenia słoneczne, które są nie tylko nieestetyczne, ale przede wszystkim bolesne. Aby zapobiec ich powstawaniu, możesz stosować odpowiednio dobrane kosmetyki do opalania, które mają w składzie filtr UV. 

Jak działają balsamy do opalania i kremy z filtrami?

Zapobieganie problemom skórnym związanym z wystawieniem na słonce jest możliwe dzięki stosowaniu odpowiednich preparatów na opalanie. Dzięki zawartym w nich składnikom nie tylko nie musisz rezygnować z kąpieli słonecznej, ale też możesz cieszyć się nią dłużej, nawet jeśli masz delikatną skórę. Kremy, olejki i balsamy do opalania zawierają specjalne filtry UV, które wspierają zatrzymywanie szkodliwego promieniowania. Filtry do opalania mogą mieć formę fizyczną lub chemiczną. Do tych pierwszych zaliczają się dodatki mineralne takie jak dwutlenek tytanu i tlenek cynku. Pomagają one w tworzeniu filmu na skórze, który odbija promienie słoneczne. Z kolei kremy z filtrami chemicznymi zawierają składniki, które pomagają pochłaniać promieniowanie UV i w wyniku reakcji przekształcać je w energię cieplną.

Filtry do opalania – jak je dobierać?

Olejki do opalania i kremy przeciwsłoneczne zawierają filtry UV oznaczane za pomocą wskaźnika SPF (Sun Protection Factor). W sprzedaży znajdziesz kosmetyki z filtrami SPF 15, 30, 50, a nawet 50+. Jak interpretować te wartości? Pozbawiona ochrony skóra może być wystawiona na działanie słońca przez 20 minut. Filtry do opalania wskazują, ile razy dłużej możesz przebywać na słońcu. Przykładowo, kremy do opalania z filtrem SPF 15 pozwolą Ci na bezpieczniejsze opalanie przez 300 minut. Pamiętaj, że olejki do opalania, balsamy i kremy przeciwsłoneczne powinny też być dobierane do fototypu skóry. Osoby z jasną karnacją wymagają wyższej ochrony niż brunetki czy szatynki.

Warto przy tym pamiętać, że żadne, nawet najmocniejsze filtry UV nie stanowią 100% ochrony przed słońcem. Dlatego należy unikać nadmiernej ekspozycji na jego promienie. Na wakacje dobrze spakować także środki na komary, które pozwolą uchronić się przez swędzącymi ukąszeniami.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system PayU. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa kurierem zamówień od 349 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.

webpharm.pl Reviews with ekomi-pl.com