Kliknij zdjęcie, żeby powiększyć
    Apap średnie opakowanie 24 tabletki, apap paracetamol Zobacz większe
    • Apap średnie opakowanie 24 tabletki, apap paracetamol

    Apap 500 mg, 24 tabletki, paracetamol na ból i przeciw gorączce

    12,99 zł

    Dostępność:

    Produkt dostępny

    Wysyłka:
    2-3 dni robocze
    Koszty dostawy:
    od 12,99 zł
    Pocztex Punkt odbioru
    12,99
    Pocztex Kurier
    14,90
    Inpost Paczkomat 24h/7
    14,90
    Kurier Inpost
    14,90
    Inpost - płatność u kuriera
    19,98
    Inpost Paczkomat 24h/7 - płatność przy odbiorze
    19,98
    Odbiór w Aptece w Opolu
    bezpłatnie
    Producent:

    Apap to lek z paracetamolem stosowany do objawowego leczenia dolegliwości bólowych różnego pochodzenia oraz gorączki. Przeznaczony jest dla dorosłych oraz młodzieży powyżej 12 lat.


    Jak działa Apap 24 tabletki?

    Tabletki z paracetamolem działają przeciwbólowo oraz przeciwgorączkowo, ale nie wykazują właściwości przeciwzapalnych. Substancja czynna zawarta w leku Apap szybko wchłania się z przewodu pokarmowego po doustnym podaniu. Dlatego początek działania pojawia się już po ok. 30 minutach, a lecznicze właściwości utrzymują się przez 4-6 godzin w przypadku działania przeciwbólowego i 6-8 godzin w przypadku działania przeciwgorączkowego.


    Kiedy stosować lek Apap? - wskazania

    Wskazaniami do przyjmowania leku Apap są m.in.:

    • bóle głowy (w tym napięciowe bóle głowy)
    • bóle zębów
    • bóle gardła
    • nerwobóle
    • bóle miesiączkowe
    • bóle mięśni
    • bóle kostno-stawowe
    • gorączka, np. w przebiegu przeziębienia i grypy.

    1 tabletka powlekana zawiera 500 mg paracetamolu.


    Apap - dawkowanie

    • osoby dorosłe: 1-2 tabletki, a w przypadku utrzymywania się objawów można powtórzyć dawkę po upływie minimum 4 godzin (w razie konieczności stosujemy 3 do 4 razy na dobę, ale nie więcej niż 8 tabletek w ciągu 24 godzin)
    • młodzież powyżej 12 lat: 1 tabletka, a w przypadku utrzymywania się objawów można przyjąć ponownie dawkę nie wcześniej niż po upływie 4 godzin (lek w razie konieczności stosuje się 3 do 4 razy na dobę po 1 tabletce)
    • Apap zaczyna działąć szybciej jeśli jest przyjmowany na czczo

    Nie należy przekraczać zalecanej dobowej dawki.


    Skład - co zawiera 1 tabletka Apapu?

    • substancja czynna - paracetamol (Paracetamolum) 500 mg
    • składniki pomocnicze - wosk Carnauba, makrogol, kroskarmeloza sodowa, hypromeloza, kwas stearynowy, skrobia żelowana, powidon


    Czy można brać Apap w ciąży?

    Paracetamol można stosować w okresie ciąży jeśli jest to konieczne. Przyjmuj jednak możliwie najmniejszą dawkę leku jak najkrócej i jak najrzadziej. Przed zastosowaniem leku Apap najlepiej poradzić się lekarza.


    Tabletki przeciwbólowe przy karmieniu piersią?

    Przed zastosowaniem leku Apap zasięgnij porady lekarza. Apap może być stosowany w okresie laktacji jeśli jest to konieczne.


    Apap a alkohol?

    Lek Apap zawiera substancję czynną paracetamol, która w połączniu z alkoholem działa szkodliwie na wątrobę. W trakcie spożywania alkoholu lub po spożyciu nie należy przyjmować leków zawierających paracetamol.


    Apap a inne leki?

    Nie łącz Apapu z innymi lekami zawierającymi paracetamol. Lek może nasilać działanie leków przeciwzakrzepowych, takich jak warfaryna i acenokumarol – przy terapii tymi lekami zasięgnij porady lekarza przed przyjęciem produktu leczniczego Apap. Więcej informacji dotyczących interakcji z innymi lekami znajdziesz w dołączonej do opakowania ulotce.


    Dodatkowe informacje o leku Apap 24 tabletki

    Przestrzegaj 4 godzinnego odstępu pomiędzy dawkami. Nie stosuj u dzieci poniżej 12 lat. Nie łącz Apapu z innymi lekami zawierającymi ten sam składnik czynny (paracetamol). Jeśli ból doskwiera Ci dłużej niż 5 dni, a gorączka dłużej niż 3 dni, skonsultuj się z lekarzem. Szczegółowe informacje dotyczące leku Apap zawiera ulotka dołączona do opakowania.

     

    Produkty, które mogą Ci się przydać
    Formy płatności

    Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system PayU. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

    Możliwości dostawy

    Darmowa dostawa kurierem zamówień od 299 zł.

    Legalna apteka

    Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.

    webpharm.pl Reviews with ekomi-pl.com