Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Ból jelit

Ból jelit

Jelita spełniają w organizmie ważne funkcje. Nie tylko odpowiadają za trawienie pokarmu, ale są dla niego również jak gdyby tarczą immunologiczną. Zawarte w niej mikroorganizmy utrzymują barierę śluzową. Ważne więc jest, żeby utrzymać je w dobrej kondycji. Aby ją zachować, należy się zdrowo odżywiać, a także unikać używek czy – w miarę możliwości – stresu. Kiedy coś nam zaczyna dolegać ze strony jelit – objawia się to zwykle bólem. Nazywamy go bólem brzucha, bo też w nim się pojawia, zarówno po lewej, jak i prawej stronie. Towarzyszą mu przeważnie inne mniej bądź bardziej uciążliwe objawy – a wśród nich wymieńmy choćby zaparcia, biegunki, uczucie przelewania, pełności czy też wzdęcia. Dolegliwość może mieć różnorodne podłoże. Nieraz pojawia się po zjedzeniu czegoś ciężkostrawnego (lub też pokarmu, którego nie tolerujemy) i mija po kilku godzinach, innym razem jego pojawienie się może zwiastować poważną chorobę. W tym przypadku niezbędna jest diagnoza postawiona przez lekarza. Bywa, że ból jelit należy powiązać z chorobą wywołaną przez bakterie bądź wirusy. Jedną z nich jest infekcja nieżytu żołądkowo-jelitowego. Zapalny charakter mają na przykład choroba Crohna oraz wrzodziejące zapalenia jelita grubego.

Obecnie wiele dolegliwości ma znamiona chorób cywilizacyjnych. Wywołują je przeważnie czynniki psychosomatyczne. W przypadku gdy ból obejmuje jelita, dotyczy to między innymi dość szeroko rozpowszechnione w uprzemysłowionych społeczeństwach zespołu jelita drażliwego, czyli schorzenia o wciąż niejasnej etiologii. Leczenie jej ma więc wymiar objawowy. Niewątpliwie duży wpływ na jej przebieg ma stres. Zaburzenie motoryki jelit przejawia się w różnorodny sposób, na przykład naprzemiennym występowaniem biegunki i zatwardzenia. W uśmierzaniu dyskomfortu i poprawie samopoczucia pomocne jest wzmocnienie perystaltyki jelit poprzez dietę, którą warto wspomóc aptecznymi preparatami, na przykład kapsułkami na jelita.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 9,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.