Preparaty odżywcze

Preparaty odżywcze i żywieniowe dla dzieci, chorych i seniorów

Preparaty odżywcze to produkty w formie płynu wysokoenergetyczne, wysokobiałkowe oraz z wysoką zawartością witamin i mikroelementów. Dedykowane są one przede wszystkim dla tych osób, których codzienna dieta nie pozwala na dostarczenie wszystkich składników niezbędnych dla utrzymania zdrowia organizmu. Z tego też powodu są to także preparaty odżywcze sprawdzające się przy chorobie nowotworowej oraz innych wyniszczających przypadłościach.

Podkategorie

Rodzaje preparatów żywieniowych dostępnych w aptekach

Na rynku dostępne są następujące rodzaje produktów z tej kategorii:

  • preparaty białkowe,
  • wysokoenergetyczne niezawierające błonnika,
  • wysokoenergetyczne z błonnikiem,
  • dla pacjentów z cukrzycą,
  • preparaty odżywcze przy chorobie nowotworowej.

W aptekach można znaleźć też preparaty odżywcze dla dzieci, sprawdzające się w przypadku zaburzeń wzrastania i łaknienia u małoletnich, przy chorobach przewlekłych, a także w okresie okołooperacyjnym u dzieci.

Dawkowanie preparatów odżywczych

Takie produkty należy stosować zgodnie z zapotrzebowaniem energetycznym, a także stanem zdrowia pacjenta. W tej kwestii można skonsultować się także z lekarzem lub dietetykiem, którzy wskażą, jaka dokładnie powinna być dzienna podaż tego typu produktów.

W przypadku chorób przewlekłych pomocne mogą być również zestawy witamin oraz suplementy diety, przyjmowane zgodnie z zaleceniami producenta lub lekarza prowadzącego.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system PayU. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa kurierem zamówień od 299 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.

webpharm.pl Reviews with ekomi-pl.com