Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Preparaty odżywcze

Preparaty odżywcze i żywieniowe dla dzieci, chorych i seniorów

Preparaty odżywcze to produkty w formie płynu wysokoenergetyczne, wysokobiałkowe oraz z wysoką zawartością witamin i mikroelementów. Dedykowane są one przede wszystkim dla tych osób, których codzienna dieta nie pozwala na dostarczenie wszystkich składników niezbędnych dla utrzymania zdrowia organizmu. Z tego też powodu są to także preparaty odżywcze sprawdzające się przy chorobie nowotworowej oraz innych wyniszczających przypadłościach.

Podkategorie

Rodzaje preparatów żywieniowych dostępnych w aptekach

Na rynku dostępne są następujące rodzaje produktów z tej kategorii:

  • preparaty białkowe,
  • wysokoenergetyczne niezawierające błonnika,
  • wysokoenergetyczne z błonnikiem,
  • dla pacjentów z cukrzycą,
  • preparaty odżywcze przy chorobie nowotworowej.

W aptekach można znaleźć też preparaty odżywcze dla dzieci, sprawdzające się w przypadku zaburzeń wzrastania i łaknienia u małoletnich, przy chorobach przewlekłych, a także w okresie okołooperacyjnym u dzieci.

Dawkowanie preparatów odżywczych

Takie produkty należy stosować zgodnie z zapotrzebowaniem energetycznym, a także stanem zdrowia pacjenta. W tej kwestii można skonsultować się także z lekarzem lub dietetykiem, którzy wskażą, jaka dokładnie powinna być dzienna podaż tego typu produktów.

W przypadku chorób przewlekłych pomocne mogą być również zestawy witamin oraz suplementy diety, przyjmowane zgodnie z zaleceniami producenta lub lekarza prowadzącego.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 10,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.