Kliknij zdjęcie, żeby powiększyć
  Dezamigren tabletki bez recepty na migrenę Zobacz większe
  • Dezamigren tabletki bez recepty na migrenę

  Dezamigren, 2 tabletki

  23,50 zł

  Dostępność:

  Produkt dostępny

  Wysyłka:
  2-3 dni robocze
  Koszty dostawy:
  od 12,99 zł
  Pocztex Punkt odbioru
  12,99
  Pocztex Kurier
  14,90
  Inpost Paczkomat 24h/7
  14,90
  Kurier Inpost
  14,90
  Inpost - płatność u kuriera
  19,98
  Inpost Paczkomat 24h/7 - płatność przy odbiorze
  19,98
  Odbiór w Aptece w Opolu
  bezpłatnie
  Producent:

  Dezamigren to lek na migrenę bez recepty dla osób dorosłych.


  Tryptan bez recepty – jak działa Dezamigren?

  Tabletki na migrenę bez recepty Dezamigren zawierają substancję almotryptan, która łagodzi ból migrenowy z aurą i bez aury, a także objawy towarzyszące migrenie, takie jak nudności i nadwrażliwość na światło, dźwięki, zapachy.

  Tryptany to grupa leków, która została opracowana z myślą o zwalczaniu napadów migrenowych u osób, u których stosowanie innych leków przeciwbólowych (paracetamol, ibuprofen, ketoprofen, naproksen, Solpadeine, Pyralgina) było nieskuteczne. Działanie tryptanów polega na pobudzeniu niektórych receptorów, skurczu naczyń czaszkowych i hamowaniu przewodzenia w nerwie trójdzielnym – te mechanizmy działania wpływają na łagodzenie migreny. Leki z tej grupy, do których zalicza się m.in. Dezamigren, nie tylko zmniejszają atak migreny, ale także nudności czy światłowstręt towarzyszące napadom migrenowym.

  Dezamigren jest lekiem jedynie dla osób ze zdiagnozowaną przez lekarza migreną. Lek Dezamigren może być stosowany samodzielnie lub w połączeniu z innymi lekami, np. NLPZ (Ibuprom, Ketonal, Dexak).

  Migrena jest chorobą przewlekłą, może pojawiać się już w wieku nastoletnim lub u młodych dorosłych i towarzyszy przez resztę życia. Nie jest to stan zagrażający życiu, ale potrafi je skutecznie uprzykrzyć, uniemożliwiając funkcjonowanie – czasem wymaga zwolnienia z pracy lub szkoły, zamknięcia się w ciszy i ciemności i pójściu spać na kilka godzin. Na częstość występowania migreny nie ma reguły, może pojawiać się wielokrotnie, a może też wystąpić 3 razy w ciągu całego życia. Czasem związana jest też z cyklem menstruacyjnym, tzw. migrena miesiączkowa, czasem z różnymi wyzwalaczami, np. stres, alkohol, przemęczenie, pogoda, niezaspokojony dłuższy czas głód czy nieregularny dzień (np. weekendowe odsypianie tygodnia).


  Jak szybko działa Dezamigren?

  Zmniejszenie bólu rozpoczyna się po około 30 minutach po przyjęciu tabletki Dezamigren, a po 2 godzinach obserwowano znaczące zmniejszenie bólu lub całkowite jego ustąpienie. Almotryptan (składnik leku) dobrze się wchłania z przewodu pokarmowego, maksymalne stężenie w osoczu krwi (inaczej = maksymalne działanie) występuje po około 1,5 do 3 godzin po przyjęcia tabletki, przy czym 2/3 dawki już po godzinie. Jedzenie nie ma wpływu na szybkość działania.

  Produkt leczniczy Dezamigren jest najbardziej skuteczny, jeśli tabletkę przyjmiemy odpowiednio wcześnie, gdy ból jeszcze jest łagodny (najlepiej do 1 godziny od pojawienia się bólu, ale nie w trakcie aury). Na początku „kariery” rozpoznanie migreny może sprawić trudności, ale po kilku migrenach doskonale odróżnisz ból migrenowy od zwykłego bólu głowy, co pozwoli na szybkie przyjęcie leku Dezamigren i skuteczne przeciwdziałanie rozwinięciu się ataku. Tryptanów nie można stosować zapobiegawczo, bo nie będą skuteczne. Leku nie stosujemy przy aurze, bo też będzie nieskuteczny.


  Dawkowanie – jak stosować lek Dezamigren?

  • Osoby dorosłe (od 18 do 65 lat) – jedna tabletka gdy pojawi się ból migrenowy, popijając wodą.

  Zalecana dawka to jedna tabletka Dezamigren, ale w razie potrzeby możesz przyjąć drugą dawkę po upływie 2 godzin. Podczas tego samego napadu migreny druga dawka jest skuteczna, jeśli pierwsza zadziałała. Jeśli pierwsza tabletka była całkowicie nieskuteczna, to drugiej dawki nie należy przyjmować podczas tego samego napadu. Maksymalna dawka to dwie tabletki (25 mg) w ciągu 24 godzin.


  Skład – co zawiera lek na migrenę bez recepty Dezamigren?

  • Almotryptanu jabłczan 12,5 mg – substancja lecznicza
  • Substancje pomocnicze – mannitol, celuloza mikrokrystaliczna, powidon K 29/32, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), sodu stearylofumuran, hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 400.


  Dezamigren w ciąży i w okresie karmienia piersią?

  • Lek Dezamigren nie może być stosowany u kobiet w ciąży, chyba że lekarz zadecyduje inaczej.
  • Jeśli zastosujesz lek Dezamigren w okresie karmienia piersią, unikaj karmienia przez 24 godziny od przyjęcia preparatu.


  Dezamigren a prowadzenie samochodu?

  Dezamigren może mieć wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn – może powodować senność. Po przyjęciu leku pożegnaj się z kierownicą do czasu kiedy senność lub zmęczenie miną.


  Przeciwwskazania - kiedy nie stosować leku Dezamigren?

  • U osób z chorobami serca (ból w klatce piersiowej, ból za mostkiem przy wysiłku lub zdenerwowaniu, brak tchu, kołatanie serca podczas codziennej aktywności fizycznej, zawroty głowy przy wstawaniu)
  • Ciężkie nadciśnienie tętnicze krwi (powyżej 180/110 mmHg)
  • Nieleczone nadciśnienie tętnicze krwi (powyżej 140/90 mmHg)
  • U osób, które przebyły zawał serca, udar mózgu lub epizod przemijającego ataku niedokrwiennego mózgu (TIA)
  • U osób z chorobą naczyń obwodowych (niedrożne duże naczynia krwionośne ramion i nóg, np. zaawansowana miażdżyca kończyn dolnych)
  • Ciężka choroba nerek
  • Niewydolność wątroby
  • U osób, u których występują co najmniej 2 czynniki ryzyka chorób sercowo-naczyniowych: podwyższone stężenie cholesterolu, otyłość, cukrzyca, palenie tytoniu, występowanie w rodzinie chorób układu krążenia przed 60. rokiem życia, wiek pomenopauzalny, wiek powyżej 40 lat u mężczyzn
  • U kobiet w ciąży lub podejrzewających ciążę
  • U kobiet karmiących piersią
  • U osób stosujących lek ergotamina
  • U osób, które przyjmują leki przeciwdepresyjne/przeciwlękowe z grupy SSRI lub SNRI


  Dodatkowe informacje

  Opakowanie zawiera 2 tabletki. Przed rozpoczęciem stosowania produktu leczniczego Dezamigren wypełnij test diagnostyczny, aby sprawdzić czy możesz przyjmować lek oraz zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania. Nie stosuj preparatu jeśli to Twój 4-ty lub kolejny epizod migreny w ciągu 30 dni

  [1] https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK541092/

  [2] https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/12005302/

  [3] https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/11168604/

  Formy płatności

  Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system PayU. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

  Możliwości dostawy

  Darmowa dostawa kurierem zamówień od 349 zł.

  Legalna apteka

  Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.

  webpharm.pl Reviews with ekomi-pl.com