Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij
Kliknij zdjęcie, żeby powiększyć
    Kidofen Max syrop na gorączkę dla dzieci z ibuprofenem Zobacz większe
    • Kidofen Max syrop na gorączkę dla dzieci z ibuprofenem

    Kidofen Max, zawiesina, 100 ml, smak truskawkowy

    24,99 zł

    Oceny i opinie klientów

    (5/5)
    1 Oceny - 1 Opinie
    Zobacz wszystkie oceny
    Dostępność:

    Produkt dostępny

    Wysyłka:
    1 do 3 dni
    Koszty dostawy:
    od 13,98
    GLS
    15,98
    Kurier Inpost
    13,98
    GLS Punkt odbioru
    11,98
    DHL punkt odbioru
    13,98
    Paczkomat Inpost
    13,98
    Kurier Inpost płatność u kuriera
    19,98
    Inpost paczkomat
    13,98
    Odbiór w Aptece w Opolu
    bezpłatnie
    Producent:
    Darmowa dostawa od 249 zł

    Kidofen Max to lek na ból i gorączkę dla dzieci powyżej 3. miesiąca życia o smaku truskawkowym.


    Jak działa ibuprofen w syropie Kidofen Max?

    Kidofen Max zawiera substancję czynną ibuprofen, który działa przeciwgorączkowo, przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Lek wskazany jest do stosowania w przypadkach, takich jak:

    • Gorączka różnego pochodzenia (np. przy infekcjach wirusowych, bakteryjnych, w przebiegu odczynu poszczepiennego)
    • Bóle różnego pochodzenia, np. bóle głowy, gardła, mięśni, stawów, kości, zębów, głowy, uszu, po urazach.

    Lek Kidofen Max stosujemy doraźnie. Jeśli objawy utrzymują się lub nasilają, należy zasięgnąć porady lekarza.


    Kidofen Max – dawkowanie

    • Przed każdym użyciem leku Kidofen Max dokładnie wstrząśnij butelką
    • Lek zawiera strzykawkę do odmierzania odpowiedniej porcji leku
    • Niemowlęta od 3 do 6 miesięcy (5-7,6 kg) – 3 razy dziennie po 1 ml leku Kidofen Max (co 6-8 godzin)
    • Niemowlęta od 6 do 12 miesięcy (7,7-9 kg) – 3 do 4 razy dziennie po 1 ml leku Kidofen Max (co 6-8 godzin)
    • Dzieci od 1 do 3 lat (10-15 kg) – 3 razy dziennie po 2 ml leku Kidofen Max (co 6-8 godzin)
    • Dzieci od 4 do 6 lat (16-20 kg) – 3 razy dziennie po 3 ml leku Kidofen Max (co 6-8 godzin)
    • Dzieci od 7 do 9 lat (21-29 kg) – 3 razy dziennie po 4 ml leku Kidofen Max (co 6- 8 godzin)
    • Dzieci od 10 do 12 lat (30-40 kg) – 3 razy dziennie po 4 ml leku Kidofen Max (co 6-8 godzin)
    • Młodzież i dorośli (powyżej 40 kg) – 3 razy dziennie po 8 ml leku Kidofen Max (co 6-8 godzin)
    • Powyższe dawki są dawkami maksymalnymi w ciągu doby. Lek stosujemy doraźnie w razie potrzeby – np. w razie pojawienia się bólu lub np. jeśli gorączka nie skacze nagle i jest łatwa w opanowaniu.


    Skład leku Kidofen Max – co zawiera syrop na gorączkę dla dzieci?

    5 ml zawiesiny Kidofen Max zawiera:

    • Ibuprofen 250 mg – substancja czynna o działaniu przeciwgorączkowym, przeciwzapalnym i przeciwbólowym
    • Substancje pomocnicze – maltitol ciekły (4 965), glicerol, sodu chlorek, kwas cytrynowy (E 330), sodu stearynian, sukraloza (E 955), polisorbat 80, guma ksantan, sodu benzoesan (E 211), aromat truskawkowy (zawiera etanol i glikol propylenowy), woda oczyszczona.

    Lek zawiera alkohol – około 6,9 mg etanolu w każdej dawce 5 ml, co jest równoważne mniej niż ok. 1 ml piwa. Lek nie zawiera cukru. Zawiera substancję słodzącą – sukralozę.


    Kidofen Max – okres ważności po pierwszym otwarciu butelki i przechowywanie

    Po pierwszym otwarciu leku okres ważności wynosi 3 miesiące. Lek przechowuj w temperaturze pokojowej.


    Kidofen Max w ciąży i w okresie laktacji?

    O stosowaniu leku z ibuprofenem Kidofen Max w I i II trymestrze ciąży może zadecydować lekarz. Leku Kidofen Max nie wolno stosować w III trymestrze ciąży.

    W okresie karmienia piersią lek Kidofen Max może być stosowany krótkotrwale w zwalczaniu bólu i gorączki.


    Dodatkowe informacje

    Butelka leku Kidofen Max zawiera 100 ml zawiesiny. Przed każdym użyciem produktu leczniczego wstrząśnij butelką. Przed rozpoczęciem stosowania produktu leczniczego zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania. Lek nie jest przeznaczony dla dzieci poniżej 3 miesięcy lub poniżej masy ciała 5 kg.

    Opinie

    By on 01 Feb 2023 (Kidofen Max, zawiesina, 100 ml, smak truskawkowy) :
    (5/5

    Polecam!

    Produkt nie zawiera cukru co jest bardzo ważne w erze świadomego dbania o nowy mały organizm. Można podawać już od 3ciego miesiąca.

     Zgłoś nadużycie
    Produkty, które mogą Ci się przydać
    Formy płatności

    Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

    Możliwości dostawy

    Darmowa dostawa kurierem zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 10,99 zł.

    Legalna apteka

    Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.21.2014 wydane w dniu 1. października 2014 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.

    webpharm.pl Reviews with ekomi-pl.com