Kliknij zdjęcie, żeby powiększyć
  Bobotic Forte krople na kolkę Zobacz większe
  • Bobotic Forte krople na kolkę

  Bobotic Forte krople, 135 mg/ml, 30 ml

  29,90 zł

  Dostępność:

  Produkt dostępny

  Wysyłka:
  2-3 dni robocze
  Koszty dostawy:
  od 12,99 zł
  Pocztex Punkt odbioru
  12,99
  Pocztex Kurier
  14,90
  Inpost Paczkomat 24h/7
  14,90
  Kurier Inpost
  14,90
  Inpost - płatność u kuriera
  19,98
  Inpost Paczkomat 24h/7 - płatność przy odbiorze
  19,98
  Odbiór w Aptece w Opolu
  bezpłatnie
  Producent:

  Bobotic Forte to krople dla niemowląt po 28. dniu życia i dzieci do 12 lat, które łagodzą objawy związane z nagromadzeniem się gazu w przewodzie pokarmowym. Smak malinowy.


  Kiedy stosować krople Bobotic?

  Wyrób medyczny Bobotic Forte pomaga zmniejszyć dolegliwości spowodowane nadmiarem gazów, takie jak:

  • wzdęcia,
  • kolki,
  • uczucie pełności,
  • odbijanie,
  • niestrawność.


  Jak działa Bobotic Forte?

  Zawarty w kroplach Bobotic Forte składnik czynny symetykon nie pozwala, aby w jelitach tworzyły się pęcherzyki gazu. Substancja ta ułatwia ich pękanie, łączenie się i wydalanie oraz zmniejsza napięcie jelit, łagodząc ból. Substancja czynna kropli Bobotic nie wchłania się do organizmu. Symetykon wykonuje w jelitach swoje zadanie (rozbija pęcherzyki gazów) i jest całkowicie wydalany w niezmienionej postaci z kałem. Krople na wzdęcia dla niemowląt są skuteczne, gdy są podawane razem z mlekiem. Jeśli brzuszek jest już wzdęty, ich skuteczność jest już mniejsza, dlatego krople najlepiej podawać przy karmieniu.


  Bobotic Forte – dawkowanie

  Przed użyciem wstrząśnij butelką do uzyskania jednolitego płynu. Butelka zawiera kroplomierz, którym odliczysz zalecaną ilość kropli. Odmierzoną ilość kropli możesz wymieszać z wodą, pokarmem lub podać dziecku do buzi.


  W celu złagodzenia wzdęć, uczucia pełności, niestrawności, kolki, związanych z nagromadzeniem się gazu:

  • Niemowlęta po 28. dniu życia i dzieci do 2 lat – 3 krople przed, w trakcie lub po karmieniu. Maksymalnie w ciągu doby 18 kropli
  • Dzieci od 2 do 12 lat – 6 kropli przed, w trakcie lub po jedzeniu. W ciągu doby nie więcej niż 36 kropli


  W celu przygotowania do badań diagnostycznych:

  • Niemowlęta po 28. dniu życia i dzieci do 2 lat:
   • dzień przed badaniem 3 krople 2 razy na dobę
   • w dniu badania 3 krople na czczo
  • Dzieci od 2 do 12 lat:
   • dzień przed badaniem – 6 kropli dwa razy na dobę
   • w dniu badania 6 kropli na czczo


  Skład – co zawiera Bobotic Forte?

  • Simetikon 135 mg/1 ml płynu
  • Składniki pomocnicze – woda oczyszczona, aromat malinowy, guma ksantanowa, sacharyna sodowa, kwas cytrynowy jednowodny, sodu benzoesan


  Bobotic Forte – skutki uboczne

  Brak doniesień o działaniach niepożądanych po zastosowaniu preparatów z simetikonem, takich jak m.in. Bobotic Forte. Substancja czynna nie wchłania się do organizmu, przechodzi przez przewód pokarmowy i w niezmienionej postaci jest wydalana z kałem.


  Bobotic Forte dla noworodka? Od jakiego wieku krople Bobotic?

  Krople Bobotic Forte nie mogą być stosowane u noworodków. Wyrób medyczny może być podawany dopiero po 28. dniu życia.


  Bobotic czy Espumisan? Delicol?

  Oprócz różnicy w cenie obydwu produktów, krople Bobotic Forte i Espumisan mają różne stężenia substancji leczniczej.  W obydwu preparatach występuje ten sam składnik symetykon, ale jeden z nich zawiera go trochę mniej, drugi więcej. 20 mg symetykonu zawarte są w 3 kroplach Boboticu Forte, w przypadku kropli Espumisan 100 mg/ml – 20 mg symetykonu odpowiada 5 kroplom preparatu. Dostępna jest też druga wersja kropli Espumisan 40 mg/ml, w którym 20 mg symetykonu znajduje się w około 12 kroplach. Wiek stosowania jest taki sam – od pierwszego miesiąca życia. Espumisan po pierwszym otwarciu butelki może być używany jeszcze przez 6 miesięcy. Rozpoczęte opakowanie kropli Bobotic Forte należy zużyć w ciągu 3 miesięcy. Bobotic Forte krople i Espumisan krople mają też różne smaki – Bobotic malinowy, Espumisan bananowy.

  Podsumowując:

  • Bobotic Forte – wysoka zawartością składnika aktywnego 135 mg w jednym mililitrze preparatu. Espumisan krople – mamy do wyboru dwie wersje z mniejszym i wyższym stężeniem: Espumisan 40 mg/ml i Espumisan 100 mg/ml.
  • Bobotic Fortesmak malinowy. Espumisany w kroplach – smak bananowy.
  • Bobotic Forte po otwarciu należy zużyć w ciągu 3 miesięcy. Espumisan po pierwszym otwarciu butelki ważny jest dłużej – przez 6 miesięcy.

  Obydwa preparaty Bobotic Forte Krople i Espumisan krople są do siebie podobne.

  Choć symetykon nie ma udowodnionej skuteczności w leczeniu kolek niemowlęcych, jest powszechnie stosowany w łagodzeniu tej dolegliwości. Z środków farmaceutycznych na kolkę niemowlęcą stosowane są jeszcze probiotyki (np. Biogaia). Istnieją też preparaty z enzymem laktaza, np. Delicol, które pomagają w trawieniu laktozy z mleka, jeśli kolka wynika z problemów z jej trawieniem. W celu oceny, który preparat zadziała dobrze, najlepiej zastosować na początek jeden z nich (nie wszystkie na raz). Kolka niemowlęca zazwyczaj mija samoistnie w 3-4 miesiącu życia, jednak jest problemem dla maluszka i dużym stresem dla rodziców. Dawniej na kolki niemowlęce polecana była też herbatka z kopru, obecnie jest odradzana u dzieci poniżej 4 lat. Stwierdzono bowiem, że koper włoski ma wpływ na podniesienie norm żeńskich hormonów płciowych.


  Krople Bobotic Forte - ile po otwarciu?

  Po pierwszym otwarciu butelki wyrobu medycznego Bobotic Forte, termin przydatności wynosi 3 miesiące.


  Dodatkowe informacje

  Pojemność: 30 ml. 3 krople Bobotic Forte zawierają 20 mg symetykonu. Nie stosuj dłużej niż 4 tygodnie bez konsultacji z lekarzem. Przed użyciem wyrobu medycznego Bobotic Forte zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania. 

  [1] https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29439395/

  [2] https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24424513/

  [3] https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7579643/

  Produkty, które mogą Ci się przydać
  Formy płatności

  Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system PayU. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

  Możliwości dostawy

  Darmowa dostawa kurierem zamówień od 349 zł.

  Legalna apteka

  Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.

  webpharm.pl Reviews with ekomi-pl.com