Kliknij zdjęcie, żeby powiększyć
  Opokan tabletki duże opakowanie, 30 tabletek Zobacz większe
  • Opokan tabletki duże opakowanie, 30 tabletek

  Opokan tabletki, 30 sztuk

  18,99 zł

  Dostępność:

  Produkt dostępny

  Wysyłka:
  2-3 dni robocze
  Koszty dostawy:
  od 12,99 zł
  Pocztex Punkt odbioru
  12,99
  Pocztex Kurier
  14,90
  Inpost Paczkomat 24h/7
  14,90
  Kurier Inpost
  14,90
  Inpost - płatność u kuriera
  19,98
  Inpost Paczkomat 24h/7 - płatność przy odbiorze
  19,98
  Odbiór w Aptece w Opolu
  bezpłatnie
  Producent:

  Tabletki Opokan to lek bez recepty, która uwalnia od bólu na długi czas, bo działa nawet całą dobę. Opokan ma wygodne dawkowanie, bo wystarczy zażyć 1 tabletkę dziennie.


  Jak działa Opokan tabletki?

  Tabletki Opokan zawierają w składzie substancję o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym - meloksykam, który pomaga w bólach stawów, bólach kręgosłupa, bólach reumatycznych. Lek Opokan działa długo, bo po około 20 godzinach [1] w osoczu krwi krąży jeszcze połowa przyjętej dawki. Długie działanie leku Opokan umożliwia wygodne stosowanie - 1 tabletka raz na dobę. Tabletki Opokan  mają długie działanie lecznicze, ale potrzebują też dłuższej chwili na rozkręcenie się - maksymalne stężenie w osoczu krwi substancji aktywnej meloksykam osiągane jest po około 5-6 godzinach.


  Na co pomaga lek Opokan?

  Bóle kostno-stawowe i mięśniowe, np. bóle kręgosłupa, bóle kolan, bóle pleców w przebiegu chorób, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów, młodzieńcze reumatoidalne zapalenie stawów.

  Opokan przyniesie ulgę w:

  • chorobach reumatoidalnych,
  • bólach kostno-stawowych i mięśniowych,
  • chorobach zwyrodnieniowych stawów.


  Opokan tabletki - dawkowanie

  • Dorośli i młodzież powyżej 16 lat - 1 tabletka raz na dobę, nie dłużej niż 7 dni.
  • Tabletkę przyjmujemy z posiłkiem, popijając wodą.


  Opokan - skład

  Jedna tabletka Opokan zawiera:

  • Meloksykam 7,5 mg - substancja aktywna
  • Substancje pomocnicze - celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna 43 mg, skrobia żelowana, skrobia kukurydziana, cytrynian sodu, krzemionka koloidalna bezwodna, stearynian magnezu.

  Lek Opokan zawiera laktozę.


  Opokan w ciąży i w okresie karmienia piersią?

  Lek Opokan nie powinien być stosowany w okresie ciąży, ponieważ może wpływać niekorzystnie na nienarodzone dziecko. Lek Opokan jest bezwględnie przeciwwskazany w trzecim trymestrze ciąży, ponieważ może mieć poważny wpływ na dziecko, nawet po jednokrotnym zastosowaniu.

  Substancja aktywna leku Opokan przenika do mleka mamy, dlatego jest przeciwwskazany u kobiet karmiących piersią. W trakcie stosowania produktu leczniczego Opokan u kobiet w okresie laktacji zalecane jest przerwanie karmienia dziecka piersią.

  Lek może zaburzać płodność u kobiet i jest niezalecany u kobiet planujących ciążę.


  Dexak czy Opokan?

  Między lekiem Dexak jest kilka różnic:

  • Postać leku - Dexak występuje w postaci tabletek oraz granulatu do rozpuszczania, natomiast Opokan tylko w formie tabletek do połykania.
  • Dawkowanie i czas działania - Dexak działa szybko (po około 30 minutach), Opokan po około 5-6 godzinach. Czas działania leku Dexak jest krótszy, dlatego zalecane dawkowanie to do 3x dziennie po 1 tabletce. Natomiast Opokan uwalnia od bólu do 24 godzin i dawkowanie jest łatwiejsze - wystarczy 1 tabletka na dobę.
  • Kiedy Opokan a kiedy Dexak? Dexak wskazany jest w przypadku łagodnych i umiarkowanych bólów mięśniowo-szkieletowych. Natomiast Opokan bardziej przenika do mazi stawowej, dlatego jest zalecany jest w zwalczaniu bólów i stanów zapalnych w stawach i mięśniach, w chorobach zwyrodnieniowych stawów, w reumatoidalnym zapaleniu stawów.


  Dodatkowe informacje

  Duże opakowanie zawiera 30 tabletek. Szczegółowe informacje dotyczące produktu leczniczego Opokan tabletki zawiera ulotka dołączona do opakowania.

  [1] https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6360894/

  Produkty, które mogą Ci się przydać
  Poprzedni produktMig 400, 10 tabletek
  Następny produktOpokan 7,5 mg, 10 tabletek
  Formy płatności

  Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system PayU. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

  Możliwości dostawy

  Darmowa dostawa kurierem zamówień od 349 zł.

  Legalna apteka

  Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.

  webpharm.pl Reviews with ekomi-pl.com