Kliknij zdjęcie, żeby powiększyć
    Paracetamol Zentiva, 500 mg, 50 tabletek, lek na ból i gorączkę Zobacz większe
    • Paracetamol Zentiva, 500 mg, 50 tabletek, lek na ból i gorączkę

    Paracetamol Zentiva, 500 mg, 50 tabletek, na ból i gorączkę

    6,99 zł

    Dostępność:

    Produkt dostępny

    Wysyłka:
    1-2 dni robocze
    Koszty dostawy:
    od 12,99 zł
    Pocztex Punkt odbioru
    12,99
    Pocztex Kurier
    14,90
    Inpost Paczkomat 24h/7
    14,90
    Kurier Inpost
    14,90
    Inpost - płatność u kuriera
    19,98
    Inpost Paczkomat 24h/7 - płatność przy odbiorze
    19,98
    Odbiór w Aptece w Opolu
    bezpłatnie
    Producent:

    Opis – Paracetamol Zentiva 500 mg

    Paracetamol Zentiva to lek dla dorosłych, młodzieży i dzieci o masie ciała powyżej 21 kg, stosowany w leczeniu bólu oraz w celu obniżenia gorączki.

    Działanie – Paracetamol Zentiva

    Tabletki Paracetamol Zentiva 500 mg zawierają substancję o działaniu przeciwgorączkowym i przeciwbólowym. Dawka 500 mg przeznaczona jest dla osób dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku od 6 lat o masie ciała powyżej 21 kg.

    Zastosowanie – Paracetamol Zentiva

    Produkt leczniczy Paracetamol Zentiva wskazany jest krótkotrwałym, objawowym leczeniu bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego, takiego jak: ból głowy, ból menstruacyjny, ból zębów, ból mięśni i stawów podczas grypy i przeziębienia oraz w celu obniżenia gorączki.

    Sposób użycia – Paracetamol Zentiva

    Lek należy stosować tak, jak opisano w ulotce. Dawkowanie zależy od masy ciała.

    • Dla dzieci o masie ciała od 21 do 24 kg (około 6-8 lat): pojedyncza dawka to ½ tabletki (250 mg). Maksymalna dawka dobowa wynosi 2 tabletki (1000 mg). W razie potrzeby połowę tabletki możesz podawać dziecku w odstępach co najmniej 4 do 6 godzin.
    • Dzieciom o masie ciała od 25 do 33 kg (około 9-10 lat): możesz podawać pół tabletki (250 mg) co 4-6 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 1500 mg, tj. 3 tabletki.
    • Dzieci o masie ciała od 34 do 41 kg (około 10-12) lat: mogą jednorazowo przyjmować całą tabletkę (500 mg), ale w ciągu doby nie więcej niż 4 tabletki (2000 mg) w ostępach co najmniej 4 do 6 godzin.
    • Młodzież od 12 do 15 lat (42 do 49 kg): może stosować 1 tabletkę jako dawkę pojedynczą, a w ciągu doby nie można przekroczyć dawki 5 tabletek (2500 mg). W razie potrzeby pojedynczą dawkę można zażywać w odstępach co najmniej 4 do 6 godzin.
    • Młodzież powyżej 15 lat (masa ciała od 50 do 60 kg): może stosować pojedynczo jedną tabletkę (500 mg), ale nie więcej niż 6 tabletek w ciągu 24 godzin (3000 mg). Odstęp między pojedynczymi dawkami powinien wynosić co najmniej 4 do 6 godzin.
    • Młodzież i dorośli o masie ciała powyżej 60 kg: mogą stosować jako pojedynczą dawkę od 1 do 2 tabletek (500 do 1000 mg). Maksymalna dawka dobowa wynosi 6 tabletek (4000 mg po konsultacji z lekarzem). Odstęp między dawkami jednorazowymi powinien wynosić co najmniej 4 do 6 godzin.

    Skład – Paracetamol Zentiva

    Każda tabletka produktu leczniczego Paracetamol Zentiva zawiera substancję czynną o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym paracetamol w dawce 500 mg oraz składniki pomocnicze, takie jak: skrobia kukurydziana żelowana, skrobia kukurydziana, talk (E 553), kwas stearynowy (E 570), powidon (E 1201).

    Ciąża i karmienie piersią – Paracetamol Zentiva

    Ciąża: Paracetamol może być stosowany w ciąży, jeśli jest to konieczne, ale należy go stosować w najmniejszej skutecznej dawce, w jak najkrótszym czasie i z możliwie najmniejszą częstotliwością.

    Karmienie piersią: Lek może być stosowany przez mamy karmiące piersią. Nie ma konieczności przerywania karmienia piersią podczas krótkotrwałego stosowania Paracetamolu w zalecanych dawkach

    Środki ostrożności – Paracetamol Zentiva 500 mg

    • Jeśli po upływie 3 dni w przypadku gorączki lub 5 dni w przypadku bólu nie nastąpiła poprawa lub pogorszyło się, należy skonsultować się z lekarzem.
    • Leku dzieciom nie należy podawać dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.
    • Leku Paracetamol Zentiva nie można stosować jednocześnie z innymi lekami zawierającymi w składzie paracetamol.
    • Stosowanie dawek wyższych niż zalecane może prowadzić do ryzyka ciężkiego uszkodzenia wątroby.
    • W trakcie przyjmowania leku nie można spożywać alkoholu.

    Przeciwwskazania – Paracetamol Zentiva

    Leku nie można stosować:

    • w przypadku nadwrażliwości na paracetamol lub którykolwiek ze składników pomocniczych,
    • przy ciężkiej niewydolności wątroby,
    • przy ostrym zapaleniu wątroby.

    Paracetamol Zentiva – opinie, cena

    Duże opakowanie Paracetamol Zentiva 50 tabletek kosztuje w aptekach zazwyczaj poniżej 10 zł. Opinie o leku możesz sprawdzić w zakładce „Opinie”.

    Dodatkowe informacje

    Opakowanie zawiera 50 tabletek. Przed użyciem leku należy zapoznać się szczegółowo z informacjami zawartymi w ulotce dołączonej do opakowania.

    Produkty, które mogą Ci się przydać

    Zobacz także

    Formy płatności

    Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system PayU. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

    Możliwości dostawy

    Darmowa dostawa kurierem zamówień od 349 zł.

    Legalna apteka - Webpharm

    Legalna apteka

    Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.