Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Paracetamol

Paracetamol

Paracetamol to związek organiczny, który od lat wykorzystywany jest przy produkcji leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych. Od lat pięćdziesiątych minionego wieku funkcjonuje w obrocie handlowym. Lekarstwa, w skład których wchodzi, noszą różne nazwy, do tych bardziej znanych należy choćby Apap. Jest to lek dostępny w aptekach bez recepty – wyróżniamy bowiem także produkty z paracetamolem, które kupimy wyłącznie wtedy, gdy otrzymamy ją od lekarza. Wyrób medyczny z paracetamolem bez recepty stosuje się na lżejsze objawy. Pomaga przede wszystkim na ból głowy (również napięciowy), zębów, mięśni, kości, stawów, nerwobóle. Ponadto łagodzi on boleści menstruacyjne i obniża gorączkę. Ma natomiast słabe właściwości przeciwzapalne.

W jaki sposób lek oddziałuje na nasz organizm? Mianowicie przenikając przez barierę krew-mózg, hamuje aktywność cyklooksygenazy w mózgu i rdzeniu kręgowym. Wszystkie produkty z paracetamolem występują w rozmaitych postaciach. Najliczniejsze są tabletki, poza tym warto wymienić jeszcze choćby krople, doustne zawiesiny czy też czopki.

Paracetamol dla dzieci

Większość lekarstw opartych na działaniu paracetamolu przeznaczonych jest dla osób dorosłych oraz młodzieży, która ukończyła 12 rok życia. Przy czym silne dolegliwości bólowe towarzyszą także niemowlętom czy dzieciom. Ponadto wysoka gorączka jest dla nich groźniejsza niż dla starszych ludzi. Stąd też w aptekach znajdziemy również leki z paracetamolem przygotowane z myślą o młodszych pacjentach. Proponujemy między innymi lekarstwa dla dzieci: Apap, Ibufen czy Ibuprom. Niektóre można podawać dzieciom przynajmniej trzyletnim, inne także już trzymiesięcznym maleństwom. Wiele z leków dla dzieci odznacza się owocowym smakiem.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 9,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.