Kliknij zdjęcie, żeby powiększyć
    Paracetamol syrop dla dzieci o smaku truskawkowym przeciwgorączkowy i przeciwbólowy Zobacz większe
    • Paracetamol syrop dla dzieci o smaku truskawkowym przeciwgorączkowy i przeciwbólowy

    Paracetamol syrop, 120 mg/5 ml, Aflofarm, 100 ml

    7,99 zł

    Dostępność:

    Produkt dostępny

    Wysyłka:
    2-3 dni robocze
    Koszty dostawy:
    od 12,99 zł
    Pocztex Punkt odbioru
    12,99
    Pocztex Kurier
    14,90
    Inpost Paczkomat 24h/7
    14,90
    Kurier Inpost
    14,90
    Inpost - płatność u kuriera
    19,98
    Inpost Paczkomat 24h/7 - płatność przy odbiorze
    19,98
    Odbiór w Aptece w Opolu
    bezpłatnie
    Producent:

    Paracetamol dla dziecka w formie zawiesiny do picia o smaku truskawkowym. Już od 3. miesiąca życia. Lek Paracetamol Aflofarm zawiesina o działaniu przeciwgorączkowym i przeciwbólowym może być stosowany u dzieci, a także nastolatków i dorosłych, którzy mają kłopoty z połykaniem tabletek.


    Na co pomaga Paracetamol Aflofarm?

    Paracetamol Aflofarm zawiesina to lek zalecany w gorączce (np. towarzyszącej infekcji), a także w bólach, np.:

    • ból głowy,
    • ból zębów,
    • bolesne ząbkowanie,
    • bóle po zabiegach chirurgicznym i stomatologicznych,
    • bóle mięśni, kości, stawów.


    Paracetamol Aflofarm zawiesina 120 mg/5 ml – dawkowanie u dzieci i dorosłych

    Dawkę ustalamy według masy ciała dziecka – 10 do 15 mg/kg masy ciała. Przykładowo 1,5 roczne dziecko o masie ciała 11 kg: 15 mg x 11 kg = 165 mg paracetamolu = 6,8 ml leku.

    • Dzieci od 3. miesiąca życia do 1. roku – 2,5 do 5 ml (60 do 120 mg paracetamolu)
    • Dzieci od 1 do 6 lat – 5 do 10 ml (120 do 240 mg paracetamolu)
    • Dzieci od 6 do 12 lat – 10 do 20 ml (240 do 480 mg paracetamolu
    • Młodzież o wadze powyżej 40 kg – 500 do 1000 mg paracetamolu, czyli 20 ml do 40 ml syropu.

    Lek możemy podawać maksymalnie do 4 razy na dobę i nie częściej niż co 4 godziny.

    Maksymalna dawka dobowa u dzieci to 60 mg paracetamolu/kg masy ciała. Dawka maksymalna możliwa do podania młodzieży i dorosłym o masie ciała powyżej 40 kg to 4000 mg paracetamolu (czyli maksymalnie 4 dawki po 40 ml leku)


    Paracetamol Aflofarm zawiesina – skład

    • Paracetamol 120 mg w 5 ml zawiesiny – substancja czynna
    • Substancje pomocnicze – woda oczyszczona, guma ksantan, sacharoza, polisorbat 80, sacharyna sodowa, benzoesan sodu, kwas cytrynowy bezwodny, czerwień koszenilowa (E 124), substancja poprawiająca smak i zapach truskawkowa (AR 0012/F).

    Lek zawiera cukier.


    Paracetamol syrop Aflofarm – ile po otwarciu?

    Po pierwszym otwarciu butelki okres ważności leku nie zmienia się – data ważności podana jest na opakowaniu i na butelce.


    Syrop Paracetamol w ciąży i w okresie karmienia piersią?

    Lek może być stosowany przez kobiety w ciąży i kobiety karmiące piersią.


    Dodatkowe informacje

    Szklana butelka produktu leczniczego zawiera 100 ml zawiesiny. Przed użyciem leku zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania.

    Produkty, które mogą Ci się przydać
    Formy płatności

    Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system PayU. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

    Możliwości dostawy

    Darmowa dostawa kurierem zamówień od 349 zł.

    Legalna apteka

    Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.

    webpharm.pl Reviews with ekomi-pl.com