Kliknij zdjęcie, żeby powiększyć
  Alax na zaparcia, 20 tabletek, alaks, aloes i kruszyna - tabletki na przeczyszczenie Zobacz większe
  • Alax na zaparcia, 20 tabletek, alaks, aloes i kruszyna - tabletki na przeczyszczenie

  Alax na zaparcia, 20 tabletek

  15,12 zł

  Dostępność:

  Produkt dostępny

  Wysyłka:
  1-2 dni robocze
  Koszty dostawy:
  od 12,99 zł
  Pocztex Punkt odbioru
  12,99
  Pocztex Kurier
  14,90
  Inpost Paczkomat 24h/7
  14,90
  Kurier Inpost
  14,90
  Inpost - płatność u kuriera
  19,98
  Inpost Paczkomat 24h/7 - płatność przy odbiorze
  19,98
  Odbiór w Aptece w Opolu
  bezpłatnie
  Producent:

  Alax tabletki to lek na przeczyszczenie ułatwiający wypróżnienie, wskazany w krótkotrwałym leczeniu zaparć u dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat.


  Jak działa lek Alax?

  Dolegliwości ze strony układu trawiennego dotyczą wielu z nas. Problem nierzadko dotyczy wypróżniania się – uskarżamy się wówczas na rozwolnienie lub przeciwnie, zaparcia. Jeśli dolegliwość ma długotrwały charakter, należy ją skonsultować z lekarzem, bo może mieć poważne podłoże. Kiedy zaś pojawia się okresowo i nie trwa zbyt długo, pomocne może się okazać przyjmowanie wyrobów aptecznych, na które nie trzeba mieć recepty. Poza tym jednak należy pamiętać, że warto nie ograniczać się wyłącznie do tego. Problem z zatwardzeniem najczęściej wynika z nieregularnego i niezdrowego odżywiania się, a także nieprzyjmowania wystarczającej ilości wody. Pomocne bywa spożywanie świeżo wyciskanych soków warzywnych i owocowych. Kiedy zmiana diety nie przynosi zadowalających rezultatów – warto sięgnąć po produkt apteczny Alax. Jest to łagodny środek przeczyszczający, który stosuje się w leczeniu zaparć. Przeznaczony jest dla dorosłych oraz przynajmniej 12-letnich dzieci.

  Lek dostępny bez recepty, przyjmowany jest w formie tabletek. Pobudza on ruchliwość jelit oraz usprawnia pasaż treści jelitowej, dodatkowo nawadnia stolec. Przy tym wszystkim należy pamiętać, że należy go stosować 2-3 razy w tygodniu i nie dłużej niż przez 7-14 dni. Kiedy przypadłość mimo zażywania medykamentu nie ustępuje – należy się udać do lekarza. Początek działania produktu leczniczego rozpoczyna się zazwyczaj po około  8 – 12 godzinach od przyjęcia leku.


  Alax dawkowanie

  Osoby dorosłe i młodzież powyżej 12 lat – od 1 do 2 tabletek raz na dobę, najlepiej wieczorem, efekt działania będzie rano. Tabletki popij szklanką wody. Stosuj doraźnie w razie potrzeby.


  Jak długo można stosować Alax?

  Zwykle wystarczy stosować tabletki Alax od 2 do 3 razy w tygodniu. Czas kuracji nie może być dłuższy niż 1-2 tygodnie. Dłuższy okres stosowania wymaga nadzoru lekarza.


  Alax w ciąży i w okresie laktacji?

  Lek Alax jest niezalecany u kobiet w ciąży i karmiących piersią.


  Alax – skład

  1 tabletka zawiera

  • Wysuszony i sproszkowany sok z liści aloesu (Aloe capensis) 35 mg, w tym:
   • związki antranoidowe w przeliczeniu na aloinę 18%,
  • Wyciąg suchy z kory kruszyny (Rhamnus frangula L., cortex) DER 5-8:1 -  42 mg, w tym:
   • związki antranoidowe w przeliczeniu na aloinę 15%
  • Substancje pomocnicze

  Jedna tabletka zawiera 10-15 mg związków antranoidowych w przeliczeniu na aloinę.


  Dodatkowe informacje

  Opakowanie zawiera 20 tabletek drażowanych. Przed użyciem środka należy zapoznać się z ulotką dołączoną do produktu, aby dowiedzieć się czy dana osoba może go przyjmować i w jakich dawkach należy to robić. W przypadku przyjmowania innych leków – stosowanie preparatów należy skonsultować z lekarzem - stosowanie leku skonsultuj z lekarzem, zwłaszcza jeśli stosujesz jednocześnie glikozydy nasercowe, leki przeciwarytmiczne, leki moczopędne, kortykosterydy, leki powodujące wydłużenie odcinka QT. Nie stosuj w przypadku zaczopowania jelita masami kałowymi.

  Produkty, które mogą Ci się przydać
  Formy płatności

  Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system PayU. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

  Możliwości dostawy

  Darmowa dostawa kurierem zamówień od 349 zł.

  Legalna apteka

  Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.

  webpharm.pl Reviews with ekomi-pl.com