Kliknij zdjęcie, żeby powiększyć
  Dulcobis 40 tabletek na zaparcia Zobacz większe
  • Dulcobis 40 tabletek na zaparcia

  Dulcobis 40 tabletek

  22,50 zł

  Dostępność:

  Ten produkt nie występuje już w magazynie

  Wysyłka:
  2-3 dni robocze
  Koszty dostawy:
  od 12,99 zł
  Pocztex Punkt odbioru
  12,99
  Pocztex Kurier
  14,90
  Inpost Paczkomat 24h/7
  14,90
  Kurier Inpost
  14,90
  Inpost - płatność u kuriera
  19,98
  Inpost Paczkomat 24h/7 - płatność przy odbiorze
  19,98
  Odbiór w Aptece w Opolu
  bezpłatnie

  Dulcobis to lek na zaparcia przeznaczony dla dorosłych, młodzieży i dzieci powyżej 4 lat. Dulcobis polecany jest, gdy potrzebujesz szybszej ulgi w zaparciach.


  Jak działa Dulcobis?

  Produkt leczniczy Dulcobis tabletki zawiera 5 mg bisakodylu – substancja o właściwościach przeczyszczających.

  Tabletki na zaparcia Dulcobis pobudzają ruchliwość jelit i zwiększają ilość wody w jelicie grubym, dzięki czemu wypróżnianie staje się łatwiejsze i szybsze. Dulcobis tabletki zalecane są w przypadku krótkotrwałego leczenia zaparć.


  Kiedy stosować tabletki Dulcobis?

  • Krótkotrwałe, objawowe leczenie zaparć
  • W stanach wymagających ułatwienia wypróżnienia
  • Przygotowanie do badań diagnostycznych wymagających oczyszczenia jelita
  • Okres przed i po operacjach


  Dawkowanie - jak stosować Dulcobis tabletki?

  Krótkotrwałe leczenie zaparć:

  • Dzieci w wieku 4-10 lat - 1 tabletka przed snem.
  • Dzieci powyżej 10 lat i młodzież - 1-2 tabletki przed snem. Zalecana dawka przy rozpoczęciu leczenia to 1 tabletka.
  • Dorośli - 1-2 tabletki przed snem.

  Stosowanie leku przeczyszczającego wieczorem przed snem jest tylko zalecane, gdy potrzebujesz wypróżnienia rano, ale ogólnie Dulcobis możesz stosować o dowolnej porze. Efekt działania leku pojawia się po 6-12 godzinach.


  Przygotowanie do badań diagnostycznych i zabiegów chirurgicznych - pod nadzorem personelu medycznego

  • Dzieci powyżej 4 lat – dzień przed badaniem lub zabiegiem 1 tabletka wieczorem, a następnego dnia rano zaleca się podać środek przeczyszczający o natychmiastowym działaniu (np. czopek).
  • Dorośli – dzień przed badaniem lub zabiegiem 2-4 tabletki wieczorem, a następnego dnia rano zaleca się podać środek przeczyszczający o natychmiastowym działaniu (np. czopek).


  Tabletki Dulcobis
   połykamy w całości, popijając wodą, nie można ich rozgryzać ani kruszyć.


  Skład - co zawierają tabletki Dulcobis?

  Jedna tabletka zawiera:

  • Bisacodyl 5 mg - substancja czynna
  • Składniki pomocnicze - laktoza 33,2 mg, sacharoza, 23,4 mg, skrobia kukurydziana, skrobia kukurydziana rozpuszczalna, glicerol 85%, magnezu stearynian, talk, guma arabska, dwutlenek tytanu (E 171), kwasu metakrylowego i metylu metakrylanu kopolimer (1:1), kwasu metakrylowego i metylu metakrylanu kopolimer (1:2), olej rycynowy, makrogol 6000, żelaza tlenek żółty (D 172), wosk biały, wosk Carnauba, szelak.


  Jak długo można stosować tabletki Dulcobis?

  Produkt leczniczy Dulcobis tabletki może być stosowany krótkotrwale, maksymalnie 5 dni.


  Tabletki Dulcobis w ciąży lub przy karmieniu piersią?

  • Lek Dulcobis jest przeciwwskazany u kobiet w ciąży.
  • Lek Dulcobis jest bezpieczny w okresie karmienia piersią. Substancja czynna leku bisacodyl nie przenika do mleka mamy.


  Po jakim czasie działa Dulcobis w tabletkach?

  Tabletki Dulcobis zaczynają działać już między 6 a 12 godzin od przyjęcia leku.


  Dulcobis po jedzeniu czy
  przed?

  Dulcobis możesz przyjmować zarówno z posiłkiem, po posiłku, jak i na czczo. Jest tylko jeden wyjątek - leku nie możesz przyjąć jednocześnie z nabiałem lub mlekiem oraz przy stosowaniu leków zobojętniających sok żołądkowy (na zgagę, refluks, np. Polprazol Max, Controloc Control, Ranigast). Tabletka Dulcobis ma specjalną otoczkę, która powoduje, że lek nie rozpuszcza się od razu w żołądku, a dopiero gdy trafi do jelit i tam zaczyna działać. Spożycie produktów mlecznych lub stosowanie Dulcobis przy leczeniu lekami zobojętniającymi kwas żołądkowy spowoduje rozpuszczenie otoczki tabletki za wcześnie (w żołądku) i może to doprowadzić do wymiotów i skurczów.


  Dulcobis dla dzieci?

  Tabletki Dulcobis mogą być stosowane u dzieci powyżej 4. roku życia. Jest to jednak środek, który działa silnie. Dla dzieci lekiem pierwszego rzutu są makrogole, następnie laktuloza.


  Bisacodyl czy Dulcobis?

  Bisacodyl to nazwa substancji przeczyszczającej, która znajduje się zarówno w leku Dulcobis, jak i Bisacodyl VP. Obydwa produkty lecznicze zawierają taką samą dawkę bisacodylu - 5 mg, więc te leki są swoimi zamiennikami. Bisacodyl VP i Dulcobis działają w ten sam sposób i można stosować je zamiennie (pamiętając, że czas leczenia wynosi do 5 dni, niezależnie czy stosujesz w tym okresie tylko Dulcobis czy np. jednego dnia Bisacodyl VP, a drugiego Dulcobis). Okres leczenia do 5 dni dotyczy stosowania wszystkich leków zawierających w składzie bisacodyl. Jedyna różnica może być w cenie leków Dulcobis i Bisacodyl VP. Bisacodyl w tabletkach rozpoczyna swoje działanie między 6 a 12 godziną, jeśli zależy Ci na natychmiastowym wypróżnieniu, wypróbuj Dulcobis czopki - efekt działania pojawia się po średnio 20 minutach.


  Dodatkowe informacje

  Duże opakowanie Dulcobis zawiera 40 tabletek. Szczegółowe informacje dotyczące leku zawiera ulotka dołączona do opakowania.

  Bibliografia:
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8596401/

  Produkty, które mogą Ci się przydać
  Formy płatności

  Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system PayU. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

  Możliwości dostawy

  Darmowa dostawa kurierem zamówień od 349 zł.

  Legalna apteka

  Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.

  webpharm.pl Reviews with ekomi-pl.com