Kliknij zdjęcie, żeby powiększyć
  Xenna Extra Comfort - senes w tabletkach na zaparcia, duże opakowanie 45 tabletek Zobacz większe
  • Xenna Extra Comfort - senes w tabletkach na zaparcia, duże opakowanie 45 tabletek

  Xenna Extra Comfort, 45 tabletek

  36,80 zł

  Dostępność:

  Produkt dostępny

  Wysyłka:
  2-3 dni robocze
  Koszty dostawy:
  od 12,99 zł
  Pocztex Punkt odbioru
  12,99
  Pocztex Kurier
  14,90
  Inpost Paczkomat 24h/7
  14,90
  Kurier Inpost
  14,90
  Inpost - płatność u kuriera
  19,98
  Inpost Paczkomat 24h/7 - płatność przy odbiorze
  19,98
  Odbiór w Aptece w Opolu
  bezpłatnie
  Producent:

  Xenna w tabletkach to naturalny lek z senesem wskazany do doraźnego leczenia zaparć. Działanie zaczynają po około 8-12 godzinach od przyjęcia leku. Duże opakowanie Xenna zawiera 45 łatwych do połykania tabletek.


  Kto może stosować tabletki na zatwardzenie Xenna?

  Produkt leczniczy mogą stosować osoby dorosłe i młodzież powyżej 12 lat. Xenna pomaga w nieprzewlekłych zaparciach - przeznaczona jest do doraźnego stosowania, zazwyczaj wystarczy 1-2 razy w tygodniu. Bez konsultacji lekarskiej czas przyjmowania preparatu nie może być dłuższy niż 1-2 tygodnie. Przy długotrwałym stosowaniu jelita zaczną przyzwyczajać się do pobudzania ich pracy senesem, co spowoduje ich rozleniwienie i pogłębienie problemu.


  Jak działa Xenna Extra Comfort?

  Tabletki posiadają specjalną powłoczkę, która powoduje, że wyciąg z owoców senesu znajdujący się w składzie preparatu uwalnia się w jelicie, czyli w miejscu występowania problemu.
  Po połknięciu tabletka wędruje od żołądka do jelit, po drodze zawartość tabletki pozostaje nietknięta - senes uwalnia się dopiero w jelicie, gdzie zamieszkujące bakterie przekształcają substancję czynną w aktywny metabolit, który pobudza ruchy jelit i uruchamia wydzielanie wody i elektrolitów do światła jelita. Dzięki temu kał ulega rozmiękczeniu, a jelita pracują nad jego szybszym wydaleniem, dając Ci ulgę w zaparciach. Efekt działania następuje po 8-12 godzinach od zażycia.


  Jak stosować Xenna Extra Comfort

  Osoby dorosłe i młodzież powyżej 12. roku życia - 1 tabletka na dobę, godzinę przed snem.
  Tabletki nie można rozgryzać, należy ją połknąć i popić dużą ilością wody. Działanie przeczyszczające wystąpi po około 8-12 godzinach.
  Zazwyczaj wystarczy stosować produkt 2-3 razy w tygodniu


  Xenna Extra Comfort - skład

  • Jedna tabletka dojelitowa zawiera 150 mg – 220 mg Sennae angustifoliae fructus extractum siccum (4-6:1) [suchy wyciąg z owoców senesu] co odpowiada 20 mg glikozydów hydroksyantracenowych w przeliczeniu na sennozyd B;
  • substancje pomocnicze: ekstrahent: woda, żelatyna, krzemu dwutlenek metylowany, magnezu stearynian, kwas stearynowy, talk, celuloza mikrokrystaliczna, laktoza, kopolimer kwasu metyloakrylowego i akrylanu etylu (1:1), makrogol 6000, sacharoza, huma arabska, dyspersja wysuszona, polisorbat 80, wapnia węglan E170, dyrop glukozowy, suchy, karboksymetyloceluloza sodowa, tytanu dwutlenek E 171


  Kiedy nie stosować?

  Zasięgnij konsultacji lekarskiej przed rozpoczęciem stosowania preparatów zawierających glikozydy hydroksyantracenowe, jeśli przyjmujesz glikozydy nasercowe, leki antyarytmiczne, leki powodujące wydłużenie odcinka QT, leki diuretyczne, kortykosteroidy lub korzeń lukrecji.
  Preparaty z senesem nie mogą być stosowane u osób z zaklinowaniem kału.
  Leku nie można stosować jeśli występują dolegliwości, takie jak ból brzucha, nudności, wymioty, chyba że lekarz zdecyduje inaczej. Wymienione objawy mogą wskazywać na możliwość wystąpienia niedrożności jelit.
  Nie stosuj preparatów z senesem przy niewydolności nerek, ponieważ może to wywołać zaburzenia elektrolitowe.


  Senes w ciąży?

  Leku nie należy stosować w czasie ciąży, a także w okresie karmienia piersią.


  Dodatkowe informacje

  Przed rozpoczęciem zażywania tabletek Xenna Extra Comfort zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowana, gdzie znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące produktu. Wielkość opakowania: 45 tabletek

  Produkty, które mogą Ci się przydać
  Formy płatności

  Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system PayU. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

  Możliwości dostawy

  Darmowa dostawa kurierem zamówień od 349 zł.

  Legalna apteka

  Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.

  webpharm.pl Reviews with ekomi-pl.com