Kliknij zdjęcie, żeby powiększyć
  Xenna herbatka - duże opakowanie 40 saszetek Zobacz większe
  • Xenna herbatka - duże opakowanie 40 saszetek

  Xenna zioła, herbata na zaparcia, 40 torebek do zaparzania

  16,99 zł

  Dostępność:

  Produkt dostępny

  Wysyłka:
  2-3 dni robocze
  Koszty dostawy:
  od 12,99 zł
  Pocztex Punkt odbioru
  12,99
  Pocztex Kurier
  14,90
  Inpost Paczkomat 24h/7
  14,90
  Kurier Inpost
  14,90
  Inpost - płatność u kuriera
  19,98
  Inpost Paczkomat 24h/7 - płatność przy odbiorze
  19,98
  Odbiór w Aptece w Opolu
  bezpłatnie
  Producent:

  Xenna zioła to lek przeciw zaparciom w formie saszetek do zaparzania. Herbata Xenna zawiera suszone liście senesu, pomocne w zatwardzeniu. Xenna duże opakowanie zawiera 40 saszetek do zaparzania.


  Jak działa Xenna herbata?

  Zioła przeczyszczające Xenna przeznaczone są dla osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia w doraźnym leczeniu zaparć. Za działanie przeczyszczające odpowiadają związki antranoidowe zawarte w liściach senesu. Substancje te pobudzają ruchy jelit, co przyśpiesza przechodzenie stolca oraz zmniejszają wchłanianie płynów, co ułatwia wypróżnienie. Senes zwiększa też wydzielanie śluzu, dzięki czemu herbata zmiękcza stolec. Lek działa po około 8-12 godzinach od wypicia.


  Jak stosować Xenna Fix

  • 1 saszetkę zalej szklanką wrzącej wody (około 200 ml) i pozostaw pod przykryciem na 10 minut
  • Wypij przyrządzony napar przed snem (od pół do całej szklanki)


  Xenna zioła - skład leku

  1 saszetka zawiera: liść senesu (Sennae folium) 0,9-1,1 g, co odpowiada 30 mg związków antranoidowych w
  przeliczeniu na sennozyd B.


  Zaparcia w ciąży i przy karmieniu piersią

  Lek Xenna zioła niezalecany jest do przyjmowania w okresie ciąży i laktacji.


  Przeciwwskazania

  Nadwrażliwość na substancję czynną. Zwężenie i niedrożność jelit, atonia jelit, ostre stany zapalne w jamie brzusznej (np. zapalenie wyrostka robaczkowego), choroba Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Niezdiagnozowane bóle w jamie brzusznej. Stany odwodnienia z towarzyszącą utratą elektrolitów. Nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 12 lat.


  Dodatkowe informacje

  Herbata przeznaczona jest do doraźnego leczenia zaparć. Długotrwałe przyjmowanie powyżej 1-2 tygodniu wymaga nadzoru lekarza, ponieważ istnieje możliwość przyzwyczajenia jelit to regularnej stymulacji przez senes i w efekcie to efektu przeciwnego - nasilenia zaparć. Opakowanie zawiera 40 torebek do zaparzania.

  Lek można zastosować tylko wówczas, gdy zmiana diety, a następnie środki łagodnie przeczyszczające (np. pęczniejące) nie dały pożądanych efektów.

  Pacjenci przyjmujący glikozydy nasercowe, leki antyarytmiczne, leki wydłużające odcinek QT, leki moczopędne, adrenokortykosteroidy lub korzeń lukrecji powinni skonsultować się z lekarzem przed równoczesnym stosowaniem liści senesu.

  Jak wszystkie środki przeczyszczające, liście senesu nie powinny być przyjmowane bez konsultacji z lekarzem w przypadku ciężkich zaparć powodujących powstawanie „kamieni kałowych” oraz w przypadkach niezdiagnozowanych ostrych lub przewlekłych schorzeń żołądkowo-jelitowych, np. ból brzucha, nudności, wymioty, ponieważ objawy te mogą oznaczać potencjalną lub istniejącą niedrożność jelit (ileus).

  Jeśli leki przeczyszczające są potrzebne codziennie, powinna być zdiagnozowana przyczyna zaparć.

  Należy unikać dłuższego przyjmowania leków przeczyszczających.

  Osoby ze schorzeniami nerek powinni zachować szczególną ostrożność ze względu na możliwe zaburzenia elektrolitowe.

  Wchłanianie stosowanych doustnie innych produktów leczniczych może być obniżona przy jednoczesnym przyjmowaniu senesu.

  Następstwem długotrwałego stosowania leku może być hipokaliemia (obniżenie stężenia potasu w surowicy krwi), potęgująca działanie glikozydów nasercowych oraz wchodząca w interakcje z lekami przeciwarytmicznymi, wpływającymi na rytm zatokowy serca (np. chinidyna) oraz produktami leczniczymi wydłużającymi QT. Z uwagi na kumulację działań niepożądanych nie zaleca się stosowania z lekami wywołującymi hipokaliemię (lekami moczopędnymi, adrenokortykosteroidami oraz przetworami z korzenia lukrecji).

  Formy płatności

  Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system PayU. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

  Możliwości dostawy

  Darmowa dostawa kurierem zamówień od 349 zł.

  Legalna apteka

  Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.

  webpharm.pl Reviews with ekomi-pl.com