Kliknij zdjęcie, żeby powiększyć
  Fomukal po radioterapii, Fomukal duże opakowanie, 4 butelki, do płukania ust Zobacz większe
  • Fomukal po radioterapii, Fomukal duże opakowanie, 4 butelki, do płukania ust

  Fomukal, płyn do płukania ust, 2 but. A i 2 but. B (900 ml)

  58,50 zł

  Dostępność:

  Produkt dostępny

  Wysyłka:
  2-3 dni robocze
  Koszty dostawy:
  od 12,99 zł
  Pocztex Punkt odbioru
  12,99
  Pocztex Kurier
  14,90
  Inpost Paczkomat 24h/7
  14,90
  Kurier Inpost
  14,90
  Inpost - płatność u kuriera
  19,98
  Inpost Paczkomat 24h/7 - płatność przy odbiorze
  19,98
  Odbiór w Aptece w Opolu
  bezpłatnie
  Producent:

  Fomukal płyn do płukania jamy ustnej to wyrób medyczny stosowany w profilaktyce i wspomagająco w leczeniu suchości oraz zmian zapalnych w jamie ustnej. Polecany m.in. w skutkach terapii przeciwnowotworowej w celu przywrócenia śluzówki jamy ustnej do zdrowia.
  Opakowanie zawiera 2 zestawy do płukania - 2 butelki  A po 225 ml i 2 butelki B po 225 ml oraz miarki przydatne do odmierzenia odpowiedniej ilości roztworów.


  Kiedy stosować Fomukal?

  • Wspomagająco w profilaktyce i leczeniu zapalenia błony śluzowej jamy ustnej przed, w trakcie oraz po radioterapii i chemioterapii.

  Zapalenie błony śluzowej jamy ustnej to jedno z najczęstszych skutków ubocznych leczenia przeciwnowotworowego. Występuje zarówno po radioterapii, jak i leczeniu chemioterapią, terapią celowaną i przeszczepieniu macierzystych komórek krwiotwórczych. Błona śluzowa ulega uszkodzeniu i pojawiają się stany zapalne.

  • Zapobieganie i ochrona przed infekcjami.

  Przesuszona lub uszkodzona błona śluzowa jamy ustnej zwiększa podatność przedostania się drobnoustrojów do organizmu. Fomukal wzmacnia śluzówkę przed przedostaniem się bakterii i wirusów, regeneruje ją i uszczelnia. A jeden ze składników ma działanie przeciw bakteriom, wirusom i grzybom.

  • Suchość jamy ustnej, która towarzyszy przyjmowaniu różnych leków.

  Wiele substancji leczniczych może powodować suchość jamy ustnej, np. leki przeciwdepresyjne, uspokajające, przeciwpsychotyczne, przeciwtrądzikowe (izotretynoina) i wiele innych. Fomukal pomoże złagodzić suchość w ustach wynikającą ze stosowania leków.

  • Suchość i stany zapalne błony śluzowej jamy ustnej związane z wiekiem.

  Zmniejszenie produkcji śliny może być spowodowane wiekiem, chorobami oraz terapią wieloma lekami. Dolegliwości te źle wpływają na komfort życia osób starszych. Regularne stosowanie płynu Fomukal pomoże nawilżyć śluzówkę jamy ustnej, niwelując nieprzyjemne objawy suchości w ustach.

  • Choroby, które powoduje mniejsze wydzielanie śliny lub jej brak

  Suchość w jamie ustnej może być też objawem wielu schorzeń, np. cukrzyca, niedoczynność tarczycy, reumatoidalne zapalenie stawów, choroba Parkinsona, anemia, nadciśnienie tętnicze, zespół Sjorgena, stany zapalne i podrażnienia związane z noszeniem protezy, aparatu ortodontycznego lub uszkodzeniami mechanicznymi.
  Noszenie stałego aparatu ortodontycznego wymaga szczegółowej higieny. Czyszczenie zębów jest trudniejsze i bardziej czasochłonne. Może pojawić się choroba dziąseł. Aby sobie z nią poradzić, oprócz higieny, wizyt u dentysty, pomoże też płukanie ust płynem Fomukal.
  W przypadku protezy stany zapalne wywołują bakterie lub grzyby, zwłaszcza jeśli niedostatecznie dbamy o higienę protezy zębowej. Przy noszeniu protez mogą pojawić się otarcia, rany. Ważne jest odpowiednie i regularne dbanie o higienę jamy ustnej, a Fomukal można stosować wspomagająco.

  • Codzienna higiena jamy ustnej.

  Płyn Fomukal możemy stosować także do codziennej higieny. Stosowanie preparatu umożliwia dokładne wypłukanie resztek pokarmów i utrzymanie odpowiedniej higieny. Po każdym umyciu zębów szczoteczką warto przepłukać sobie usta Fomukalem, który złagodzi stany zapalne jeśli jakieś istnieją oraz będzie działał zapobiegająco w powstawaniu nowych, a dodatkowo odświeży oddech.


  Jak działa płyn Fomukal?

  Fomukal to przesycony roztwór jonów wapniowo-fosforowych, który:

  • zmniejsza stan zapalny i ból w jamie ustnej,
  • zapewnia prawidłowe pH i stanowi barierę dla drobnoustrojów,
  • chlorek benzalkoniowy - wykazuje działanie przeciwwirusowe (wirusy z otoczką, np. wirusy grypy, koronawirusy), przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze; ten składnik zapewnia też czystość mikrobiologiczną roztworu.
  • regeneruje komórki śluzówki i zapewnia ciągłość nabłonka,
  • jest fizjologicznym składnikiem śliny,
  • jest bardzo dobrze tolerowany, nie zawiera salicylanów, składników drażniących (np. alkoholu) czy substancji uczulających


  Jak stosować Fomukal?

  Fomukal zawiera dwie butelki - jedna przezroczysta (A), druga brązowa (B). Do każdej z butelek dołączone są kieliszki miarowe, które ułatwiają odmierzenie odpowiedniej ilości roztworu.

  1. 15 ml płynu z butelki A i 15 ml płynu z butelki B wlej do czystej szklanki i wymieszaj.
  2. Płucz dokładnie jamę ustną przez 1 minutę używając połowy części zmieszanego roztworu, a następnie wypluj.
  3. Powtórz płukanie jamy ustnej przez kolejną 1 minutę używając pozostałej 1/2 części roztworu i wypluj.
  4. Po użyciu wypłucz kieliszki miarowe czystą wodą.

  Fomukal możesz stosować tak długo jak to konieczne. Częstotliwość płukania jamy ustnej zależy od potrzeb, najczęściej jest to od 4 do 10 razy na dobę lub inaczej wg zaleceń lekarza.


  Na jak długo starczy opakowanie?

  Jeden zestaw (1 butelka przezroczysta 225 ml i 1 butelka brązowa 225 ml) wystarcza na 15 użyć.  Opakowanie zawiera dwa zestawy - 2 butelki przezroczyste i 2 butelki brązowe - które wystarczą razem na 30 płukań jamy ustnej.


  Fomukal - skład produktu

  • Dwuzasadowy fosforan sodu 0,032
  • Jednozasadowy fosforan sodu 0,009
  • Chlorek wapnia 0,052
  • Chlorek sodu 0,569
  • Chlorek benzalkoniowy 0,0125
  • Woda destylowana q.s. (% wagowy).

  Jony wapniowe:

  • uczestniczą w procesach przeciwzapalnych,
  • biorą udział w mechanizmie przeciwbólowym,
  • uczestniczą w regeneracji tkanek i procesach krzepnięcia krwi.

  Jony fosforanowe:

  • zapewniają neutralne pH,
  • utrzymują ciagłość powierzchni błony komórek śluzowki,
  • wpływają na namnażanie komórek.

  Chlorek benzalkoniowy

  • działa przeciwwirusowo, przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo

  Fomukal nie zawiera substancji drażniących i uczulających takich jak alkohol, salicylany, barwniki czy gliceryna.


  Dodatkowe informacje

  Wyrób medyczny Fomukal nie jest przeznaczony dla dzieci i kobiet w ciąży. Przed użyciem płynu zapoznaj się z dołączoną do produktu ulotką. Opakowanie zawiera 4 butelki po 225 ml.

  Produkty, które mogą Ci się przydać
  Formy płatności

  Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system PayU. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

  Możliwości dostawy

  Darmowa dostawa kurierem zamówień od 299 zł.

  Legalna apteka

  Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.

  webpharm.pl Reviews with ekomi-pl.com