Zdrowe tłuszcze i oleje

Zdrowe oleje i tłuszcze

Tłuszcze, a nawet zawierające je oleje, nie zawsze mają dobrą renomę. Uważa się, że od spożywanego tłuszczu przybywa tkanki tłuszczowej. Rzeczywiście, bywa i tak – lecz wyłącznie wtedy, gdy konsumuje się mniej zdrowe tłuszcze i w nadmiernej ilości. Przy czym te lepsze, które nie są źródłem cholesterolu, są niezbędne do tego, by nasz organizm działał sprawnie, w związku z czym czulibyśmy się lepiej i byli wydajniejsi pod względem fizycznym i psychicznym.

Zdrowe tłuszcze znajdziemy przede wszystkim w roślinach – i nazywamy je tłuszczami nienasyconymi, które charakteryzują się w odróżnieniu od tych nasyconych wiązaniami podwójnymi w strukturze. Zawierają je na przykład oleje, w tym rzepakowy, z czarnuszki, oliwa z oliwek czy inne dobroczynne dla naszego zdrowia produkty.  Co ciekawe, olej z czarnuszki na różne dolegliwości stosowano już w XVI wieku, przy czym robiono to bardziej zdroworozsądkowo. Obecnie badania naukowe wykazują, że spożywanie go może poprawiać nasze zdrowie. Tłuszcze roślinne są także w olejach CBD oddziałujących na układ endokannabinoidowy.

Godzi się zauważyć, że także inne tłuszcze – w tym wypadku: nasycone – stanowią ważną część w diecie człowieka. Zaliczamy tutaj na przykład ryby morskie. Przy czym należy mieć na uwadze, że i tutaj wyróżniamy ich podtypy. Za najmniej zdrowe uważa się tłuszcze nasycone trans, które są w utwardzonych tłuszczach roślinnych czy na przykład jedzeniu fastfoodowym.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system PayU. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa kurierem zamówień od 349 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.

webpharm.pl Reviews with ekomi-pl.com