Amol

Amol – jeden lek na szereg dolegliwości

Amol to lek o ponad 100-letniej tradycji

Amol jest ziołowym lekiem w płynie o wszechstronnym działaniu. Amol stosowany jest jako sprawdzony środek w wielu zastosowaniach, znany od ponad 100 lat! 


Amol - historia powstania "złotego środka" na różne dolegliwości

Pierwsza mieszanka ziół leczniczych, na podstawie której wytworzono Amol, powstała w XVII wieku. W 1907 roku niemiecki farmaceuta Vollrath Wasmuth wprowadził produkt o nazwie Amol na niemiecki rynek. Dzięki szerokiemu zastosowaniu oraz skuteczności, Amol szybko zyskał popularność i zagościł w apteczkach wielu ludzi. W Polsce szczególnym uznaniem cieszył się na Górnym Śląsku wśród górników, którzy stosowali Amol jako środek wspomagający oddychanie przy schorzeniach dróg oddechowych. Produkcja Amolu w Polsce ruszyła w 2001 roku w zakładzie farmaceutycznym Takeda Pharma.


Amol – na co pomaga?

Amol pomaga zwalczyć złe samopoczucie przy różnych dolegliwościach. Amol możesz zastosować w przypadkach, takich jak:

  • przeziębienie,
  • ból głowy,
  • ból mięśni,
  • ukąszenia owadów,
  • problemy trawienne, np. niestrawność, wzdęcia, ból żołądka.

Amol może być stosowany zarówno zewnętrznie na skórę, jak i do picia przez osoby dorosłe i młodzież powyżej 12 lat.


Amol – właściwości

Amol działa rozkurczająco przy kłopotach trawiennych, natomiast zewnętrznie może być stosowany jako środek rozgrzewający i powodujący przekrwienie skóry. Amol łagodzi problemy ze strony żołądka oraz przy stosowaniu na skórę poprawia samopoczucie, np. przy przeziębieniu, zwłaszcza przy katarze i zatkanym nosie, przy bólach głowy, przy bólach mięśniowych. Amol pomaga też łagodzić swędzenie po ukąszeniu owadów.


Amol na przeziębienie?

Amol pomoże poczuć Ci ulgę przy objawach przeziębienia – osłabienie, katar, zatkany nos, osłabienie, ból głowy. Przy przeziębieniu możesz nacierać Amolem klatkę piersiową, plecy, czoło, skronie, szyję – nacieranie Amolem poprawi Twoje złe samopoczucie związane z infekcją.


Amol na zatoki?

Amol możesz stosować pomocniczo przy chorych zatokach. Lek Amol zapalenia zatok raczej nie wyleczy, ale wpłynie na poprawę samopoczucia. Amol możesz stosować jako środek doraźny i wspomagający leczenie podstawowe (zlecone przez lekarza) chorych zatok. Przyczynę problemów z zatokami powinien ustalić lekarz i zlecić odpowiednie leczenie. Przy chorych zatokach możesz stosować inhalacje z Amolu – np. do miski z gorącą wodą dodaj kilkanaście kropli Amolu, przykryj głowę ręcznikiem i wdychaj unoszącą się parę. Możesz też smarować czoło kilkoma kroplami Amolu.


Smarowanie czoła Amolem na zatoki?

Jeśli dokucza Ci ból zatok, zatkany nos, ucisk, możesz posmarować czoło Amolem oraz robić inhalacje parowe. Amol sprawdzi się jako środek doraźny poprawiający samopoczucie i oddychanie przy dolegliwościach ze strony zatok. Pamiętaj o podstawowym leczeniu zatok, Amol działa wspomagająco.


Amol na katar?

W składzie Amolu znajdują się olejki eteryczne, które poprawiają pomagają przy zatkanym nosie i katarze. Przy katarze możesz stosować inhalacje z Amolu (inhalacje parowe, np. w misce z gorącą wodą lub kąpiel, Amolu nie można stosować z pomocą nebulizatora)


Inhalacje z Amolu?

Roślinny produkt leczniczy Amol może być stosowany jedynie w postaci inhalacji parowych (np. do miski z gorącą wodą).  Amolu nie można wlewać od nebulizatora, zbyt duże stężenie preparatu może podrażnić błony śluzowe dróg oddechowych oraz oczy.


Inhalacje z Amolu w ciąży?

Lek Amol zawiera alkohol i nie może być stosowany przez kobiety w ciąży w postaci inhalacji parowej.


Amol na kaszel i chrypkę?

Amol ma właściwości odkażające, odświeżające, preparat może być stosowany pomocniczo przy kaszlu lub przy chrypce. Do nacierań lub inhalacji parowej używaj niewielkiej ilości Amolu, bo zbyt duże stężenie może jeszcze bardziej podrażnić już podrażnione przez wirusy przeziębienia drogi oddechowe. Optymalna ilość Amolu poprawi samopoczucie.


Amol na gardło?

Amolem możesz płukać gardło. Mentol, będący składnikiem preparatu, ma właściwości znieczulające, dzięki czemu pomoże w bólu gardła. Ponadto w składzie leku znajdują się też inne olejki eteryczne, które działają odkażająco, łagodzą podrażnienie gardła i jamy ustnej. Przy płukaniu gardła i jamy ustnej Amolem, należy produkt rozcieńczyć z wodą.


Amol na zapalenie dziąseł?

Amol jest lekiem na bazie alkoholu i nierozcieńczony nie może być stosowany przy zapaleniu dziąseł, ponieważ może je jeszcze bardziej uszkodzić. Amol przy zapaleniu dziąseł możesz używać do przepłukiwania jamy ustnej w dużym rozcieńczeniu z wodą, ale tylko w łagodnych zapaleniach. Składniki Amolu działają przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie, przeciwgrzybiczo, chłodząco i łagodząco.  


Amol na ból zęba?

Przed wizytą u dentysty możesz doraźnie stosować Amol na ból zęba. Lek pomoże złagodzić ból, dzięki m.in. olejkowi goździkowemu. Bolący ząb zakropl Amolem lub przyłóż do zęba nasączony preparatem wacik i przytrzymaj aż zacznie działać.  Jeśli działanie byłoby krótkie to możesz sięgnąć po tabletki z paracetamolem lub ibuprofenem, np. Ibuprom RR MaxApap Intense.


Amol na szumy uszne?

Amol uznawany jest za lek uniwersalny, który pomaga na różne dolegliwości. Domowy sposób stosowania Amolu na szumy uszne jest kwestią dosyć wątpliwą. Amol może pomóc Ci się zrelaksować, ale w przypadku szumów w uszach warto udać się do specjalisty. Szum w uszach może być objawem wielu chorób. Leczenie polega na poszukaniu przyczyny.


Amol na ból ucha?

Ziołowy produkt leczniczy Amol nie jest zalecany przez producenta na ból ucha, Amol ma inne wskazania do stosowania (szczegóły znajdziesz w ulotce dołączonej do opakowania leku Amol). Niektórzy jednak używanie Amolu na ból ucha sobie chwalą. Skuteczność w tym przypadku nie jest znana, ale jeśli już zdecydujesz się na Amol, to tylko w celu rozgrzania okolicy ucha – wsmaruj kilka kropel w skórę dookoła ucha. Nie stosuj Amolu do wewnątrz ucha!

Jeśli dokucza Ci ból ucha, pomocne będą leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, np. ibuprofen, Ketonal lub krople np. Otinum, Lix. Ból ucha często przechodzi sam w ciągu około 3 dni. Często przyczyną bólu jest infekcja – warto umówić się na wizytę u lekarza, zwłaszcza jeśli ból nie ustąpił, pojawiła się gorączka, z ucha wycieka płyn lub gdy pogorszył się słuch.


Amol w ciąży – czy jest bezpieczny?

Producent Amolu nie zaleca stosowania Amolu u kobiet w ciąży ani u kobiet karmiących piersią z powodu nieprzeprowadzenia badań pod kątem bezpieczeństwa dla płodu lub karmionego maluszka. Amol zawiera sporą dawkę alkoholu, który wchłania się do organizmu nie tylko po wypiciu, ale też ze skóry. Dlatego używanie Amolu na ból głowy w ciąży czy też smarowanie Amolem bolących pleców w ciąży wiąże się z ryzykiem. Ból pleców i kręgosłupa często doskwiera przyszłym mamom, wtedy warto wypróbować bezpieczniejsze sposoby, np., ciepły prysznic, masaż pleców.

Amol w ciąży zewnętrznie oraz wewnętrznie jest niezalecany.


Amol na ból głowy?

Amol to ziołowy lek na ból głowy, który pomoże przynieść ulgę w naturalny sposób. Przy bólu głowy niewielką ilością Amolu w nierozcieńczonej formie nacieraj czoło, skronie i kark. Amol to też dodatkowy sposób na migrenę. Odpowiedni lek na migrenę powinien zostać dobrany przez lekarza, Amol na migrenę możesz używać pomocniczo.


Amol na żołądek, ból brzucha, wzdęcia, niestrawność?

W składzie Amolu znajdują się ziołowe olejki, które wspomagają leczenie dolegliwości trawiennych.


Amol na ból żołądka

Amol ma właściwości rozkurczające, dlatego łagodzi ból żołądka związany z problemami trawiennymi.


Amol na wzdęcia?

Amol wspomaga trawienie, łagodzi uczucie pełności w brzuchu po jedzeniu, ma właściwości rozkurczowe. Amol może być stosowany jako preparat na wzdęcia.

Przy problemach żołądkowo-jelitowych rozpuść 10-15 kropli Amolu z wodą lub na łyżeczce z cukrem i stosuj do 3 razy dziennie.


Amol na ból mięśni?

Bóle mięśniowe najczęściej wynikają z przeciążenia, nadmiernego wysiłku fizycznego, urazów, a także pojawiają się w przebiegu infekcji wirusowych, np. przeziębienia czy grypy. W przypadku bólu mięśni możesz zastosować Amol w postaci nacierań kilku kropli w bolące miejsce lub możesz wziąć też ciepłą kąpiel z dodatkiem Amolu.


Amol na nerwobóle?

Przy nerwobólach zazwyczaj stosowane są inne leki przepisywane przez lekarza na receptę. Amol sprawdzi się jako wspomagający środek rozgrzewający w postaci nacierań na skórę.


Amol na włosy?

Wcierka z Amolu na włosy to jeden z domowych sposobów, który ma wspomóc porost włosów, ma też działać przeciwłupieżowo i przeciw przetłuszczaniu się włosów. W ulotce Amolu nic na ten temat nie przeczytamy, pozostaje jedynie samodzielnie sprawdzić efekty. Pamiętaj tylko, żeby Amolu nie stosować na całą długość włosów, ponieważ możemy osiągnąć efekt odwrotny od zamierzonego – Amol zawiera alkohol – przy częstym stosowaniu, zwłaszcza na całe włosy, może je wysuszać i powodować ich nadmierne przetłuszczanie się. Amol nie może być też używany bez wcześniejszego rozcieńczenia z wodą – w różnych recenzjach w Internecie znajdziemy informację o rozcieńczeniu w stosunku 1:2 (1 porcja Amolu i 2 porcje wody) i stosowaniu do 2 razy w tygodniu.


Amol na ukąszenia owadów?

Składniki Amolu zmniejszają świąd, łagodzą pieczenie i ból po ukąszeniu komarów i innych owadów. W przypadku ukąszenia należy przecierać miejsce ukąszenia nierozcieńczonym płynem kilka razy dziennie.


Czy Amol odstrasza pluskwy?

Na ten temat informacji w ulotce nie znajdziemy, ponieważ Amol to lek dla ludzi stosowany we wskazaniach wymienionych w ulotce (ból głowy, dolegliwości trawiennie, ukąszenia owadów, objawy przeziębienia, ból mięśni). Miętowy zapach Amolu nie jest lubiany przez pluskwy i użycie preparatu może być domowym środkiem na ich odstraszanie. Amol sprawdza się po ukąszeniu owadów, w tym pluskwy.


Amol na kurzajki?

Niektórzy używają Amolu jako domowy sposób na kurzajki. Jednak stosowanie Amolu na kurzajki nie będzie skuteczne, ponieważ żaden ze składników preparatu nie jest w stanie zwalczyć kurzajek.


Amol dla dzieci – od jakiego wieku można stosować Amol?

Amol jest lekiem przeznaczonym dla osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat. U dzieci młodszych jest niezalecany ze względu na zawartość alkoholu.


Amol – pojemność

Lek Amol występuje w butelkach o trzech pojemnościach: Amol 100 ml, Amol 150 ml, Amol 250 ml.


Ile kosztuje Amol?

Cena Amolu różni się w zależności od apteki, zazwyczaj w aptekach internetowych cena jest niższa niż w aptekach stacjonarnych. Im większa butelka Amolu, tym wychodzi bardziej ekonomicznie. Sprawdź aktualne ceny Amolu w naszej Aptece Internetowej.


Amol – zawartość alkoholu

Lek Amol zawiera wysoką zawartość 67% etanolu (alkoholu). Przy przyjęciu doustnie 10-15 kropli Amolu, wprowadzimy 0,46 g etanolu – co jest równoważne 7,24-10,86 ml piwa (5% v/v).

Ze względu na zawartość alkoholu płyn Amol nie jest zalecany dla kobiet w ciąży, kobiet karmiących piersią, dzieci oraz osób z chorobą alkoholową.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system PayU. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa kurierem zamówień od 299 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.

webpharm.pl Reviews with ekomi-pl.com