Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij
Kliknij zdjęcie, żeby powiększyć
    Nowy Gripex - lek Gripex Duo do łykania lub rozpuszczania na przeziębienie i grypę Zobacz większe
    • Nowy Gripex - lek Gripex Duo do łykania lub rozpuszczania na przeziębienie i grypę

    Gripex Duo, 16 tabletek

    24,99 zł

    Oceny i opinie klientów

    Ten produkt nie ma jeszcze opinii
    Dostępność:

    Produkt dostępny

    Wysyłka:
    1-2 dni robocze
    Koszty dostawy:
    od 10,99
    GLS do punktu
    10,99
    Inpost Kurier
    13,98
    GLS
    14,99
    DHL do punktu
    13,98
    DHL
    14,99
    DHL płatność u kuriera
    19,98
    Inpost paczkomat
    13,98
    Odbiór w Aptece w Opolu
    bezpłatnie
    Producent:
    Darmowa dostawa od 249 zł

    Gripex Duo to lek bez recepty będący sprzymierzeńcem w walce z przeziębieniem i grypą. Gripex Duo szybko postawi Cię na nogi, łagodząc towarzyszące przeziębieniu lub grypie objawy, takie jak m.in. gorączka, katar, zatkany nos, ból głowy, ból gardła, ból mięśni. Gripex DUO ma wygodną formę podania - tabletki możesz albo połknąć albo rozpuścić w wodzie.


    Gripex Duo – na co i dla kogo?

    Na przeziębienie chorują wszyscy, zarówno dorośli, jak i dzieci. Za schorzenie odpowiadają wirusy. Pojawiają się uciążliwe objawy – katar, kichanie, drapanie w gardle, ból głowy, osłabienie. Sposobem na przeziębienie jest leczenie objawowe uciążliwych dolegliwości, przez które gorzej się czujesz. Gripex Duo łagodzi objawy przeziębienia i grypy, takie jak:

    • katar,
    • zatkany nos, niedrożność zatok,
    • gorączka,
    • ból głowy,
    • ból mięśni,
    • bóle kości i stawów

    Gripex DUO to dwuskładnikowy środek na przeziębienie i grypę przeznaczony dla osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat.


    Dawkowanie – jak i co ile godzin stosować Gripex Duo?

    • Osoby dorosłe i młodzież o masie ciała powyżej 65 kg – 1 do 2 tabletek co 4 godziny.
      Maksymalnie 8 tabletek na dobę, nie należy przekraczać dawki 8 tabletek w ciągu całej doby.
    • Osoby dorosłe i młodzież o masie ciała od 43 kg do 65 kg – 1 tabletka co 4 godziny.
      W ciągu doby nie więcej niż 6 tabletek.
    • Osoby dorosłe i młodzież o masie ciała od 33 kg do 43 kg – 1 tabletka co 6 godzin.
      W ciągu doby nie przekraczaj dawki 4 tabletek.

    Tabletkę możesz połknąć w całości lub podzielić na połowę w celu łatwiejszego połknięcia. Lek przy zażywaniu popij wodą. Istnieje też możliwość rozpuszczenia – w połowie szklanki wody, po czym od razu trzeba wypić przygotowany roztwór.

    W miarę możliwości stosuj najniższą ilość tabletek, która będzie skuteczna przez możliwie krótki czas. Bez konsultacji z lekarzem leku Gripex Duo nie należy stosować dłużej niż 3 dni.


    Jak działa Gripex DUO?

    • Składnik leku o nazwie fenylefryna odpowiada za łagodzenie objawów ze strony nosa – pomaga na zatkany nos, niedrożność zatok .
    • Drugim składnikiem leku Gripex Duo jest paracetamol, który działa przeciw gorączce i przeciwbólowo. Paracetamol obniża podwyższoną temperaturę ciała, a także zmniejsza występujące w przeziębieniu czy grypie bóle, np. głowy, mięśni, stawów.


    Gripex DUO a alkohol?

    W trakcie przyjmowania preparatu nie należy pić alkoholu. Połączenie alkoholu z paracetamolem będącym składnikiem leku Gripex DUO przyczynia się do martwicy komórek wątrobowych, co może doprowadzić do niewydolności wątroby.


    Gripex DUO – przed czy po posiłku?

    Produkt leczniczy może być przyjmowany na czczo


    Czy Gripex DUO może być przyjmowany w trakcie ciąży oraz przy karmieniu piersią?

    Jeśli jesteś w ciaży to nie stosuj leku Gripex Duo.  Jeden ze składników (fenylefryna na katar) może zmniejszać krążenie łożyskowe, dlatego przyjmowanie Gripexu Duo w ciąży jest przeciwwskazane. Fenylefryna może być też wydzielana z mlekiem mamy, dlatego leku nie należy stosować w okresie karmienia piersią.


    Skład – co zawiera Gripex Duo?

    Jedna tabletka powlekana produktu leczniczego Gripex DUO zawiera:

    • Paracetamol (Paracetamolum) 500 mg – substancja czynna.
    • Fenylefryny chlorowodorek (Phenylephrini hydrochloridum) 6,1 mg – substancja czynna.
    • Składniki pomocnicze: sorbitol 184 mg, tartrazyna 0,63 mg, powidon, krospowidon (typ A), kwas cytrynowy, aromat cytrynowy (α-pinen, D-limonen), maltodekstryna (ze skrobi kukurydzianej, skrobia kukurydziana modyfikowana, dwutlenek krzemu, sorbitol, sukraloza, celuloza mikrokrystaliczna, talk, krzemionka koloidalna krystaliczna, talk, stearynian magnezu


    Kiedy nie stosować leku Gripex Duo?

    Produkt leczniczego nie należy stosować w następujących przypadkach:

    • nadwrażliwość na substancje czynne lub składniki pomocnicze,
    • zaburzenia rytmu serca,
    • nadciśnienie tętnicze,
    • cukrzyca,
    • kobiety w ciąży i kobiety karmiące piersią,
    • dzieci poniżej 12 lat,
    • choroba alkoholowa,
    • nadczynność tarczycy.

    Pełne informacje dotyczące przeciwwskazań zawiera ulotka dołączona do opakowania.


    Dodatkowe informacje dotyczące leku na objawy przeziębienia i grypy Gripex Duo

    Opakowanie Gripex Duo zawiera 16 tabletek powlekanych. Produkt leczniczy przeznaczony jest dla osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką leku, w której znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące wskazań, składu, przeciwwskazań, interakcji z innymi lekami oraz inne ważne informacje. Podczas leczenia lekiem Gripex Duo nie przyjmuj jednocześnie innych preparatów zawierających w składzie paracetamol, np. Apap lub Gripex w saszetkach.

    Opinie

    Oceń i opisz produkt !

    Produkty, które mogą Ci się przydać
    Formy płatności

    Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

    Możliwości dostawy

    Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 10,99 zł.

    Legalna apteka

    Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.