Kliknij zdjęcie, żeby powiększyć
  levopront bez recepty na kaszel suchy dla dzieci i dorosłych Zobacz większe
  • levopront bez recepty na kaszel suchy dla dzieci i dorosłych

  Levopront, syrop, 120 ml

  23,99 zł

  Dostępność:

  Produkt dostępny

  Wysyłka:
  2-3 dni robocze
  Koszty dostawy:
  od 12,99 zł
  Pocztex Punkt odbioru
  12,99
  Pocztex Kurier
  14,90
  Inpost Paczkomat 24h/7
  14,90
  Kurier Inpost
  14,90
  Inpost - płatność u kuriera
  19,98
  Inpost Paczkomat 24h/7 - płatność przy odbiorze
  19,98
  Odbiór w Aptece w Opolu
  bezpłatnie
  Producent:

  Levopront to syrop na suchy kaszel dla całej małych i dużych. Może być stosowany u dzieci od 25. miesiąca życia, młodzieży i dorosłych.

  Jak działa syrop Levopront?

  Składnik aktywny leku hamuje odruch kaszlowy w dolnych drogach oddechowych (tchawica i oskrzela).

  Levopront – dawkowanie

  • Dzieci o masie ciała 10-20 kg (powyżej 2 lat) – 3 ml syropu trzy razy dziennie, zachowując odstęp między dawkami co najmniej 6 godzin.
  • Dzieci o masie ciała 20-30 kg – 5 ml syropu trzy razy dziennie, pomiędzy dawkami powinna być minimum 6-godzinna przerwa.
  • Młodzież i dorośli – 10 ml syropu trzy razy dziennie, odstęp między dawkami powinien wynosić co najmniej 6 godzin.

  Opakowanie leku zawiera miarkę, która pozwala odmierzyć 3, 5 i 10 ml syropu.

  Levopront syrop – skład

  10 ml syropu zawiera:

  • Substancja czynna – Lewodropropizyna (Levodropropizinum) 60 mg
  • Substancje pomocnicze – sacharoza, parahydroksybenzoesan metylu, parahydroksybenzoesan propylu, kwas cytrynowy jednowodny, wodorotlenek sodu, substancja poprawiająca smak i zapach wiśniowa, woda oczyszczona.

  Lek Levopront zawiera cukier – 4 g sacharozy w 10 ml syropu.

  Czy Levopront można stosować na noc?

  Tak, syrop Levopront jest lekiem hamującym kaszel – może być stosowany przed snem na suchy kaszel, dzięki czemu zwiększy komfort snu i pozwoli szybciej zasnąć zmniejszając ataki suchego kaszlu.

  Levopront dla dzieci?

  Syrop Levopront może być stosowany przez dzieci powyżej 2 lat.

  Levopront na jaki kaszel?

  Produkt leczniczy Levopront przeznaczony jest do zwalczania kaszlu suchego (nieproduktywnego), czyli takiego, któremu nie towarzyszy odkrztuszanie żadnej wydzieliny.

  Levopront na receptę czy bez?

  Syrop Levopront jest lekiem dostępnym bez recepty. Kiedyś Levopront można była kupić jedynie w przypadku gdy lekarz przepisał go na recepcie. W 2016 roku zmieniła się kategoria dostępności leku Levopront z produktu leczniczego wydawanego z przepisu lekarza na produkt leczniczy wydawany bez przepisu lekarza, przez co od kilku lat Levopront można kupić w każdej aptece bez konieczności przedstawiania recepty.

  Levopront – ile ważny po otwarciu?

  Levopront zachowuje swoją trwałość do końca daty ważności podanej na opakowaniu. Pierwsze otwarcie butelki nie skraca terminu przydatności do spożycia.

  Czy Levopront jest bezpieczny?

  Syrop Levopront jest lekiem bezpiecznym, istnieje jednak kilka przeciwwskazań do jego przyjmowania – zaburzenia czynności rzęsek, obfita wydzielina w oskrzelach (kaszel mokry), nadwrażliwość na którykolwiek ze składników syropów, kobiety w ciąży, kobiety planujące ciążę, kobiety karmiące piersią, dzieci poniżej 2 lat (poniżej 10 kg). Istnieją dwa rodzaje leków przeciwkaszlowych – o działaniu ośrodkowym i o działaniu obwodowym. Leki działające ośrodkowo hamują ośrodek kaszlu w mózgu, co może wywołać działania niepożądane. Levopront należy do leków hamujących kaszel obwodowo – tzn. hamuje odruch kaszlu w drogach oddechowych, co zwiększa bezpieczeństwo i zmniejsza ryzyko wystąpienia skutków ubocznych.

  Levopront w ciąży i w okresie karmienia piersią?

  Stosowanie produktu leczniczego w czasie ciąży i karmienia piersią jest przeciwwskazane.

  Dodatkowe informacje

  Butelka zawiera 120 ml syropu. Przed użyciem leku zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania. Syrop Levopront możesz stosować bez zalecenia lekarza przez 7 dni, jeśli kaszel nie ustępuje, skonsultuj się z lekarzem.

  Produkty, które mogą Ci się przydać
  Formy płatności

  Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system PayU. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

  Możliwości dostawy

  Darmowa dostawa kurierem zamówień od 349 zł.

  Legalna apteka

  Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.

  webpharm.pl Reviews with ekomi-pl.com