Kliknij zdjęcie, żeby powiększyć
  Fitonasal Pediatric Spray na zatkany nos dla dzieci, 125 ml, DATA 2021-08-30 Zobacz większe
  • Fitonasal Pediatric Spray na zatkany nos dla dzieci, 125 ml, DATA 2021-08-30

  Fitonasal Pediatric Spray na zatkany nos dla dzieci, 125 ml

  29,99 zł

  Dostępność:

  Ten produkt nie występuje już w magazynie

  Wysyłka:
  1-2 dni robocze
  Koszty dostawy:
  od 12,99 zł
  Pocztex Punkt odbioru
  12,99
  Pocztex Kurier
  14,90
  Inpost Paczkomat 24h/7
  14,90
  Kurier Inpost
  14,90
  Inpost - płatność u kuriera
  19,98
  Inpost Paczkomat 24h/7 - płatność przy odbiorze
  19,98
  Odbiór w Aptece w Opolu
  bezpłatnie
  Producent:

  Fitonasal Pediatric to spray na zatkany nos dla niemowląt i dzieci. Produkt ma działanie udrażniające i głęboko oczyszczające. Preparat został opracowany specjalnie z myślą o najmłodszych dzieciach powyżej 6. miesiąca życia. Fitonasal Pediatric jest dobrze tolerowany oraz skuteczniejszy niż roztwory do płukania nosa, ma też bardziej kompleksowe działanie.


  Kiedy stosować Fitonasal Pediatric?

  • niedrożność nosa wywołana przeziębieniem, grypą, alergicznym nieżytem nosa, zapaleniem zatok i innymi czynnikami drażniącymi (bakterie, wirusy, dym, smog, pyłki, substancje podrażniające),
  • nadmiar wydzieliny,
  • pomocniczo w kaszlu, bólu gardła, zapaleniu ucha środkowego będących konsekwencją niedrożności nosa i spływania wydzieliny po tylnej ścianie gardła.

  Fitonasal Pediatric jeszcze szczególnie przydatny w oczyszczaniu i udrażnianiu nosa u niemowląt i dzieci, które nie potrafią jeszcze wydmuchać nosa. Spray głęboko oczyszcza nos, udrażnia i zmniejsza toczące się zapalenie.

   

  Fitonasal Pediatric - najważniejsze informacje

  • głęboko oczyszcza i udrażnia nos, usuwając nadmiar śluzu,
  • wspomaga oddychanie i ułatwia nocny odpoczynek niemowląt i dzieci,
  • zmniejsza stan zapalny śluzówki nosa,
  • pomaga usuwać bakterie, wirusy, substancje drażniące i alergizujące,
  • ochrania błonę śluzową nosa,
  • roztwór hipertoniczny nie wywołuje uzależnienia, nie wysusza, nie podrażnia,
  • ma miejscowe działanie niefarmakologiczne,
  • końcówka produktu została opracowana w taki sposób, aby pasowała do nosków najmłodszych,
  • produkt praktyczny w użyciu - strumień o stałym przepływie rozpylany może być w każdej pozycji butelki, co jest przydatne zwłaszcza u niemowląt i małych dzieci,
  • produkt bezpieczny, dobrze tolerowany,
  • może być stosowany wielokrotnie i długotrwale,
  • okres ważności - Fitonasal Pediatric ważny jest do końca podanego na opakowaniu terminu przydatności - termin ten nie zmienia się po pierwszym użyciu, jak to ma miejsce w przypadku wielu innych aerozoli stosowanych do nosa
  • jakość - roztwór w środku butelki znajduje się w specjalnej torebce, która umożliwia wyrzut płynu bez cofania się powietrza i innych pozostałości,


  Jak działa Fitonasal Pediatric?

  Gdy wirusy, bakterie, substancje alergizujące lub podrażniające atakują błonę śluzową nosa, powstaje wówczas reakcja zapalna. Pod wpływem tych czynników, śluzówka nosa wzywa do obrony komórki odpornościowe i zaczyna produkować mediatory stanu zapalnego, zwłaszcza bradykininę. Pojawia się nadmiar śluzu, który utrudnia oddychanie, co jest szczególnie uciążliwe dla maluszków. Wydzielina zaczyna spływać po tylnej ścianie gardła, wywołując kaszel, ból gardła lub zapalenie ucha środkowego.

  Fitonasal Pediatric to innowacyjny produkt, którego rolą jest dezaktywacja bradykininy, w celu zmniejszenia toczącego się stanu zapalnego, preparat udrażnia też nos i go oczyszcza z nadmiaru wydzieliny, patogenów czy substancji drażniących.

  Spray Fitonasal Pediatric działa dzięki naturalnemu kompleksowi molekularnego TANNISAL, zawierającego taniny i halit, który pełni różne zadania:

  •  działanie udrażniające – dzięki zbilansowanemu działaniu osmotycznemu, które ułatwia przenikanie wody z zablokowanych tkanek, przy czym produkt nie wysusza i nie podrażnia śluzówki nosa,
  • działanie ochronne i oczyszczające  – dzięki przyleganiu substancji czynnych produktu do śluzówki nosa oraz ich skutecznemu działaniu przeciwutleniającemu. Spray usuwa wydzielinę i znajdujące się w nim czynniki patogenne.


  Jak stosować spray Fitonasal Pediatric?

  Zalecane użycie to co najmniej 2 rozpylenia dziennie do każdego nozdrza - rano i wieczorem, oraz w razie potrzeby.


  Od 6. miesiąca do 1. roku życia:

  Połóż dziecko na boku, umieść końcówkę atomizera w górnym nozdrzu i rozpyl. Czynność powtórz w drugiej dziurce nosa po położeniu dziecka na drugim boku.


  Powyżej 1. roku życia:

  Gdy dziecko jest w pozycji np. siedzącej umieść końcówkę atomizera i rozpyl Fitonasal w jednej i następnie w drugiej dziurce. Oczyść nos lub jeśli to możliwe pomóż dziecku wydmuchać.


  Po każdym użyciu wyczyść atomizer za pomocą czystej, wilgotnej szmatki i dokładnie wysusz.


  Fitonasal Pediatric Spray – skład

  • TANNISAL – standaryzowany kompleks molekularny, zawierający:
   • frakcja taninowa z oczaru wirginijskiego,
   • halit – sól wydobywana ze złóż kopalin, nieprzetworzona chemicznie,
  • Substancje pomocnicze: woda, gliceryna roślinna, sok z cytryny, nahcolite (naturalny wodorowęglan sodu)

  Produkt nie zawiera konserwantów


  Dodatkowe informacje

  Nie stosuj w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników produktu Fitonasal Pediatric. Jeśli objawy nie ustępują lub nasilają się, skonsultuj się z lekarzem. Opakowanie pod ciśnieniem - nie podgrzewaj, nie przekłuwaj, nie pal, nawet po użyciu, z powodu ryzyka eksplozji. Przechowuj z dala od źródeł ciepła, gorących powierzchni, otwartych płomieni, nie pal w pobliżu, chroń przed promieniami słonecznymi. Nie narażaj produktu na temperatury wyższe niż 50°C.

  Pojemność opakowania: 125 ml

  Produkty, które mogą Ci się przydać
  Formy płatności

  Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system PayU. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

  Możliwości dostawy

  Darmowa dostawa kurierem zamówień od 349 zł.

  Legalna apteka

  Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.

  webpharm.pl Reviews with ekomi-pl.com