Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Aviomarin

Aviomarin to popularny lek dostępny bez recepty stosowany w walce z nudnościami i wymiotami występującymi w chorobie lokomocyjnej. 

Choroba lokomocyjna to częsta dolegliwość, dotyka zarówno dzieci, jak i dorosłych. Czasem ustępuje z wiekiem, czasem przechodzi gdy sami usiądziemy za kierownicą ;), a czasem potrafi dokuczać całe życie.


Aviomarin, Aviomarin Natural - dostępne preparaty z serii Aviomarin

Aviomarin występuje w dwóch wersjach:

oraz


Aviomarin od ilu lat?

Preparaty Aviomarin przeznaczone są dla dzieci powyżej 6 lat, młodzieży i dorosłych.


Aviomarin w ciąży?

  • Lek Aviomarin 50 mg w 3. trymestrze ciąży jest przeciwwskazany. W pierwszym i drugim trymestrze również nie jest zalecany.
  • Suplement diety Aviomarin Natural zawierający w składzie imbir jest bezpieczniejszą alternatywą w porównaniu do tabletek Aviomarin, jednak jego stosowanie w ciąży najlepiej skonsultować z lekarzem. U przyszłych mam imbir niestety dosyć często wywołuje zgagę.


Aviomarin dla dzieci?

Lek Aviomarin 50 mg oraz suplement diety Aviomarin Natural przeznaczone są dla dzieci powyżej 6 lat. Aviomarinu i Aviomarinu Natural nie można podawać dzieciom młodszym.


Aviomarin a sen?

Lek Aviomarin 50 mg bardzo często wywołuje senność, zawroty głowy, zaburzenia koncentracji. Z tego powodu nie jest zalecany dla osób kierujących. Po Aviomarinie samopoczucie może nie być najlepsze, ale coś za coś. Jeśli senność czy zmęczenie będzie zbyt uciążliwe, możesz spróbować skuteczność naturalnego środka z imbirem Aviomarin Natural.


Aviomarin dla psa

Aviomarin czasem jest przepisywany przez lekarzy weterynarii dla psów. Jednak wywołuje skutki uboczne, takie jak senność, suchość w jamie ustnej, przeciwwskazany jest w niektórych chorobach (np. w chorobie serca). Jeśli Twój pupil źle znosi podróż i chcesz mu podać Aviomarin, koniecznie skonsultuj się z weterynarzem w celu ustalenia właściwej dawki Aviomarinu lub w gabinecie możesz też kupić inny lek dedykowany czworonogom i niewywołujący skutków ubocznych, które występują po Aviomarinie.


Aviomarin a alkohol oraz interakcje z lekami

W trakcie stosowania leku Aviomarin nie można pić alkoholu, ponieważ może nasilić działanie preparatu. Dimenhydramina (składnik tabletek Aviomarin) może wchodzić w interakcje z niektórymi lekami, dlatego przed zażyciem leku Aviomarin zapoznaj się dokładnie z ulotką lub skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.

Aviomarin może mieć tez wpływ na wynik testów alergicznych, dlatego jeśli masz zaplanowane testy alergiczne, leku Aviomarin nie możesz przyjmować co najmniej 3 dni przed planowaną diagnostyką.


Aviomarin 50 mg – przeciwwskazania

Lek jest przeciwwskazany przy niektórych chorobach, m.in. jaskra z wąskim kątem przesączania, przerost gruczołu krokowego, zaleganie moczu w pęcherzu, padaczka, guz chromochłonny. Szczegółowe informacje zawiera ulotka dołączona do opakowania leku Aviomarin.


Aviomarin na pusty żołądek?

Lek Aviomarin 50 mg możesz przyjmować niezależnie od posiłku, może być stosowany zarówno na czczo, jak i po jedzeniu. Przed podróżą unikaj jednak obfitych i tłustych posiłków, ale nie idź w odwrotną stronę i nie unikaj posiłków, bo to również może wywołać objawy choroby lokomocyjnej. Przed podróżą sprawdzi się lekki posiłek, powinieneś/aś być też wypoczęty/a i nawodniony.


Aviomarin czy Lokomotiv?

Preparaty Aviomarin i Lokomotiv różnią się składem. Lokomotiv to suplement diety o roślinnym składzie – zawiera wyciąg z imbiru, podobnie jak Aviomarin Natural. Obydwa produkty są stosowane w zapobieganiu objawom choroby lokomocyjnej. Nie ma jednego złotego środka na chorobę lokomocyjną. Najskuteczniejszy środek trzeba dobrać metodą prób i błędów, jednej osobie lepiej będzie służył Aviomarin, drugiej Lokomotiv. Lokomotiv oprócz tabletek, występuje też w postaci syropu, który mogą stosować dzieci już od 3. roku życia.


Aviomarin - cena

Cena 5 tabletek leku Aviomarin w aptece stacjonarnej wynosi około 16 zł, 10 tabletek kosztuje w granicach 24 zł, a Aviomarin Natural około 14 zł.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 10,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.