Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij
Kliknij zdjęcie, żeby powiększyć
    Efferalgan czopki dla niemowląt i dzieci z paracetamolem 80 mg Zobacz większe
    • Efferalgan czopki dla niemowląt i dzieci z paracetamolem 80 mg

    Efferalgan czopki, paracetamol 80 mg, 10 czopków – od 5 do 10 kg

    9,99 zł

    Oceny i opinie klientów

    Ten produkt nie ma jeszcze opinii
    Dostępność:

    Produkt dostępny

    Wysyłka:
    w ciągu 48h
    Koszty dostawy:
    od 9,99
    GLS do punktu
    9,99
    Inpost Kurier
    12,99
    GLS
    13,99
    DHL do punktu
    12,99
    DHL
    14,99
    DHL płatność u kuriera
    18,99
    Inpost paczkomat
    12,99
    Odbiór w Aptece w Opolu
    bezpłatnie
    Producent:
    Darmowa dostawa od 249 zł

    Czopki Efferalgan zawierające 80 mg paracetamolu w 1 czopku przeznaczone są do leczenia bólu i gorączki u niemowląt i dzieci – od 2 do 24 miesiąca życia, o masie ciała od 5 do 10 kg.


    Jak działają czopki Efferalgan 80 mg?

    • obniżają podwyższoną temperaturę ciała
    • zmniejszają bóle różnego pochodzenia (np. ból przy ząbkowaniu)


    Jak stosować czopki z paracetamolem 80 mg?

    • U dzieci dawkowanie leku ustala się masy ciała. Jednorazowa dawka paracetamolu wynosi około 15 mg/kg masy ciała. Np.:

    Dziecko o masie ciała 5 kg – 5 kg x 15 mg  = 75 mg paracetamolu, czyli 1 czopek Efferalgan 80 mg
    Dziecko o masie ciała 8 kg – 8 kg x 15 mg = 120 mg, czyli 1 czopek Efferalgan 80 mg
    Dziecko o masie ciała 10 kg – 10 kg x 15 mg = 150 mg, czyli stosujemy już wyższą dawkę Efferalgan 150 mg, nawet jeśli dziecko jest młodsze niż 2 lata (wiek wskazany w ulotce leku jest tylko wskazówką, podstawą do ustalenia odpowiedniej dawki jest waga dziecka)

    • Czopki Efferalgan 80 mg przeznaczone są dla dzieci o masie ciała 5-10 kg - 1 czopek do 4 razy na dobę, zachowując co najmniej 6 godzin przerwy pomiędzy kolejnym zaaplikowaniem czopków.
    • Maksymalna dawka dobowa paracetamolu to 60 mg/kg masy ciała w 4 podzielonych dawkach (4 czopki)


    Efferalgan 80 mg czopki – skład

    Jeden czopek zawiera:

    • Substancja aktywna – paracetamol 80 mg
    • Substancje pomocnicze – tłuszcz stały z dodatkami, w tym lecytyna pochodząca z oleju sojowego.


    Dodatkowe informacje

    Przed użyciem produktu leczniczego Efferalgan 80 mg należy zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania. Stosowanie paracetamolu  u dzieci poniżej 2 roku życia powinno być skonsultowane z lekarzem. Opakowanie zawiera 10 czopków.

     

     

    Opinie

    Oceń i opisz produkt !

    Formy płatności

    Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

    Możliwości dostawy

    Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 9,99 zł.

    Legalna apteka

    Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.