Pomoc? Napisz do nas lub zadzwoń: 507 791 219
  • Legalna apteka stacjonarna
  • Dostawa za 0 zł od 299 zł

Skuteczne środki na komary z apteki

Opublikowane: 2021-07-02

|

Porady okołozdrowotne

Nie ma chyba osoby, która nie miałaby w okresie letnim dość komarów i tego, jak uprzykrzają życie. Ich ugryzienia powodują nieprzyjemne swędzenie, a czasem nawet dużą opuchliznę, mogą być też źródłem niebezpiecznych chorób. Chcesz uchronić się przed komarami i być pewny, że wakacje nie miną pod znakiem niekończącego się bzyczenia za uchem i swędzenia na skórze? Sprawdź, jakie skuteczne środki na komary z apteki polecamy.

Domowe sposoby czy apteczne preparaty?

Jeśli planujesz wakacje nad wodą czy w lesie albo po prostu mieszkasz w okolicy, w której nietrudno o komary, niezawodna ochrona to podstawa. Jakie sposoby będą najskuteczniejsze? Możesz oczywiście przetestować naturalne metody, olejki eteryczne, nielubiane przez komary kwiaty czy chociażby tak proste – ale oczywiście tylko częściowe – rozwiązania jak zakładanie odpowiednich kolorów garderoby czy częste prysznice. Prawda jednak jest taka, że tego typu domowe metody działają czasem w części, a czasem wcale, natomiast ich koszty nierzadko okazują się wyższe niż gdybyś zdecydował się na proste, sprawdzone środki na komary z apteki. Dlatego poniżej przedstawiamy nasze ulubione środki na komary z apteki i tłumaczymy, czym kierować się przy wyborze, oraz dla kogo jakie repelenty na komary z apteki sprawdzą się najlepiej.

Skuteczne środki na komary z apteki – na co zwrócić uwagę?

DEET

DEET (czyli N,N-dietylo-3-metylobenzamid) to substancja, która jako jedna z nielicznych ma faktycznie udowodnioną naukowo skuteczność odstraszania owadów. Dzięki temu działa nie tylko na komary, lecz także na kleszcze czy muchy (do grupy tej zaliczają się także owady tropikalne). Wybierając środki na komary z apteki, zwróć uwagę na to, czy – i w jakim stężeniu – posiadają DEET. Pamiętaj, że dla dzieci lepiej stosować te o niższym stężeniu, natomiast dla kobiet – naturalne, pozbawione silnie działających substancji repelenty. DEET to substancja czynna, którą rekomenduje Światowa Ochrona Zdrowia w profilaktyce malarii, boreliozy i innych chorób przenoszonych przez komary i inne owady. Jeżeli więc nie wiesz jakie środki na komary wybrać, dobrze jest sprawdzić skład preparatu przed jego zakupem.

Polecane repelenty na komary, w których składzie znajdziemy DEET, to m.in. seria Mugga – można w niej znaleźć zarówno środek na komary dla dzieci o niskim, ale wystarczającym stężeniu DEET wynoszącym 9,5%, jak i te bardzo silne, takie jak Mugga Strong w kulce mający aż 50% substancji czynnej (jest też w formie sprayu o takim samym stężeniu). Warto zaznaczyć, że Mugga to repelent rejestrowany przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, przez co musi spełniać wszystkie normy jakości i skuteczności, marka otrzymała także wyróżnienie Unii Europejskiej za skuteczność działania.

Jeśli nie DEET, to co?

Choć DEET to bezpieczna substancja, nie zaleca się jej m.in. dla kobiet w ciąży – dlatego na rynku istnieją także inne środki na komary z apteki o łagodniejszym składzie. Jednym z nich jest Komar Off, który zawiera olej z nasion andiroby, tradycyjnie stosowany przez mieszkańców Amazonii w celu ochrony przed insektami. Oprócz tego skład Komar Off posiada glicerynę i D-pantenol, które koją skórę i pozwalają szybciej wrócić jej do formy.

Po ugryzieniu

Żaden środek nie jest skuteczny w stu procentach, dlatego po ugryzieniach warto odpowiednio zaopiekować się skórą, by uniknąć dyskomfortu. Środki takie jak Bite Away przy pomocy wiązki ciepła pomagają rozbić białko, które przedostaje się pod skórę podczas ukąszenia, łagodząc jego objawy, a Fenistil chłodzi skórę i uśmierza ból.

Zobacz również

Autor

Internetowa Apteka Przyjazna webpharm.pl to sposób na wygodne zakupy leków i kosmetyków online. Oferujemy szeroki asortyment i konsultacje z farmaceutą.