Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Tępy ból głowy

Tępy ból głowy

Ból głowy towarzyszy wielu z nas –  jest to bowiem jedna z bardziej rozpowszechnionych chorób cywilizacyjnych. Dawniej wprawdzie także towarzyszył ludzkości, niemniej obecne czasy zdecydowanie mu sprzyjają. Ból ten klasyfikujemy według różnorodnych wyróżników. Umiejscawiamy go, opisujemy jego natężenie i charakter. W ten sposób łatwiej nam dotrzeć do źródła problemu. Częstokroć stoi za tym stres, szczególnie ten długotrwały. Potęguje go niewątpliwie przesiadywanie przed ekranem telewizora, laptopa czy smartfona, brak ruchu, niedobór snu, hałas i wiele innych bodźców niekorzystnie oddziałujących na układ nerwowy (oraz inne układy). 

Tępy ból głowy ma zwykle charakter napięciowy, obejmuje całą czaszkę lub koncentruje się w niektórych jej obszarach, nie jest pulsujący (jak choćby w przypadku migreny) Niektóre osoby cierpią na niego od czasu do czasu i nasila się w określonych momentach, choćby tych stresogennych. Innym pacjentom doskwiera dłużej, przybierając wręcz postać chroniczną. Choć nie odpowiada za niego groźna i bezpośrednio zagrażająca życiu choroba, to często sprawia duży dyskomfort.

Najlepszym lekarstwem jest spokój i odpoczynek. Na dłuższą metę dobrze zmienić pewne nawyki – na przykład więcej się ruszać, uprawiać gimnastykę czy też chodzić na spacery po zielonych parkach, lasach i generalnie miejscach zacisznych i bogatych przyrodniczo. Dolegliwość łagodzą również napary ziołowe, chociażby herbatka z kozłka lekarskiego. Kiedy jednak ból jest zbyt mocny – a musimy sprawnie funkcjonować – wtedy sięgamy po środki przeciwbólowe, między innymi Apap.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 10,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.