Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Ranigast

Ranigast

Znaczny odsetek naszych rodaków uskarża się na dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Niewątpliwie ma na to wpływ postęp technologiczny i jego ciemne strony, w tym stres czy niezdrowa żywność. Pojawiają się więc różnorodne objawy. Do częstych należy zgaga. Uważa się, że dotyka co trzeciego dorosłego Polaka. Objaw ma różne nasilenie i trwa od kilku minut do nawet paru dni. Nierzadko towarzyszy mu niestrawność, zdarza się także, że pozostaje po niej ból gardła. Dieta przy zgadze powinna ograniczać spożywanie tłustych, smażonych pokarmów, warto także jeść mniej ciężkostrawnych warzyw, w tym cebuli czy szparagów. Dolegliwość wywoływana jest przez cofanie się kwasu żołądkowego z żołądka do przełyku, stąd też nazywamy go refluksem żołądkowo-przełykowym, co związane jest z nieprawidłowym funkcjonowaniem dolnego zwieracza przełyku. Pieczenie występuje wskutek podrażnienia błony śluzowej przełyku.

W przypadku chronicznych zaburzeń wskazane jest leczenie u gastrologa, który przepisuje lekarstwa. Doraźnie natomiast pomocne jest stosowanie leków dostępnych bez recepty, do takich też zaliczamy Famotydynę Ranigast. Na co wskazuje nam jej nazwa, substancją czynną produktu jest famotydyna, która redukuje produkcję kwasu solnego w żołądku, ponadto łagodzi niestrawność.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 10,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.