Pyrantelum

Pyrantelum

Owsicę zaliczamy do jednej z pospolitszych chorób zakaźnych układu pokarmowego. Należy się jej przeciwstawiać, gdyż nieleczona może prowadzić do poważnych powikłań, w tym różnorodnych chorób dotykających przewód pokarmowy, na przykład zapalenie jelita grubego czy wyrostka robaczkowego. Ponadto jest to przypadłość silnie zakaźna, szybko się więc rozprzestrzenia na coraz to kolejnych domowników. Do zakażeń najczęściej dochodzi poprzez przypadkowe połknięcie jajek pasożyta, jako że są one lekkie, mogą unosić się w powietrzu lub też osadzać się na blatach kuchennych. Wśród objawów schorzenia najbardziej charakterystycznym jest świąd w obrębie odbytu, który powoduje lepka wydzielina osłaniająca jaja pasożytów. Dolegliwość nasila się w nocy, nieraz utrudniając bądź wręcz uniemożliwiając zaśnięcie. Wprawdzie pomocna może być kuracja domowymi sposobami – w tym spożywanie jogurtów, kwaśnego mleka czy kiszonek (oczywiście nie jednocześnie) – niemniej najskuteczniejsza jest farmakoterapia. Pomocny w niej nierzadko jest lek Pyrantelum, który można przyjmować zarówno w formie zawiesiny, jak i tabletek. Jest więc wygodny w zażywaniu.

Substancją czynną na robaki obłe jest pyrantel (czemu też preparat zawdzięcza swoją nazwę). Blokuje on mięśnie pasożytów, co prowadzi do ich wyginięcia. Za sprawą ruchów perystaltycznych jelit są one wydalane z organizmu. Przy czym działa on wyłącznie na dojrzałe oraz młode robaki, natomiast nie na larwy, które przemieszczają się tkankami organizmu.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system PayU. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa kurierem zamówień od 299 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 12,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.21.2014 wydane w dniu 1. października 2014 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.

webpharm.pl Reviews with ekomi-pl.com