Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Na problemy układu moczowo-płciowego

Podkategorie

Infekcje układu moczowego

Zakażenia układu moczowego wywołują niewątpliwie duży dyskomfort. Częściej dolegliwości te dotykają kobiety, co wynika z ich budowy fizjologicznej, a konkretnie: bliskość odbytu i cewki moczowej. To właśnie pałeczka kałowa, czyli E. coli stoi najczęściej za rzeczonym zakażeniem, które często prowadzi do zapalenia pęcherza moczowego. U kobiet nierzadko ma charakter nawracający – co niekoniecznie związane jest z niedostateczną higieną intymną, choć bez wątpienia ma ona tutaj pewne znaczenie. 

Owszem, borykają się z nim również mężczyźni, jednak zdarza się to rzadziej. Bywa, że stany zapalne w obrębie układu moczowego wywołany jest innymi czynnikami. Odnosi się to również do kobiet, które także zmagają się z chorobami przenoszonymi drogami płciowymi. W ten sposób i panie, i panowie przekazują sobie między innymi kiłę, rzeżączkę czy bakterie: Chlamydia trachomatis, Mycoplasma genitalium lub też Ureoplasma ueroliticum. Ich obecność w układzie moczowym mogą wykazać badania laboratoryjne, w tym badanie na posiew (mikrobiologiczne), badanie moczu czy analiza wymazu z cewki moczowej. Zakażenie układu moczowego objawia się takimi dolegliwymi symptomami jak między innymi: nietrzymanie moczu lub też problemy z jego wydalaniem, pieczenie cewki moczowej czy częstomocz.

Najpospolitsze choroby weneryczne leczy się antybiotykoterapią. Stosowanie antybiotyków nie zawsze jest konieczne przy innych, lżejszych stanach zapalnych. Zdarza się, że zapalenie mija samoistnie. W każdym razie warto wspomóc się herbatkami ziołowymi. Napar z pokrzywy ma właściwości przeciwzapalne, pomaga np. leczyć prostatę, czyli typowo męską przypadłość ze strony układu płciowego.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 10,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.