Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Na opryszczkę

Kremy, tabletki i maści na opryszczkę bez recepty

Wiele osób zadaje sobie pytanie, co na opryszczkę sprawdzi się najlepiej oraz jak poradzić sobie z tym nieestetycznym, oraz uciążliwym problemem. Pomóc mogą w tym preparaty na opryszczkę, które dostępne są w aptekach.

Jak działają kremy i maści na opryszczkę?

Opryszczka na ustach pojawia się w efekcie zakażenia wirusami HSV1 i HSV2. Do ich aktywacji zazwyczaj doprowadza ogólne osłabienie organizmu, a także przewlekły stres i choroby zakaźne. Jeśli czujemy objawy swędzenia mogące świadczyć o rychłym pojawieniu się wykwitu w okolicy ust, warto sięgnąć po maści na opryszczkę lub tabletki dostępne w aptekach. Ich działanie polega na zwalczaniu wirusa, a także regenerowaniu miejsca na skórze. Dlatego też często preparaty na opryszczkę zawierają również substancje takie jak cynk, witamina C oraz B2.

Stosowanie środków na opryszczkę

Maści, kremy i tabletki na opryszczkę bez recepty trzeba stosować zgodnie z zaleceniami producenta, czyli bez przekraczania czasu stosowania oraz zalecanej dawki. W kwestii tej można skonsultować się też z lekarzem lub farmaceutą.

Jeśli powyższy problem pojawia się kilka razy w roku, pomocne mogą być także preparaty na odporność, pozwalające uzupełnić brakujące witaminy oraz mikroelementy.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 10,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.