Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Maści rozgrzewające na przeziębienie

Maści rozgrzewające

Maści rozgrzewające od lat stosuje się na rozmaite schorzenia. Niegdyś używane były w medycynie ludowej, w której tkwiły już pewne racjonalne przesłanki. Zostały one zdecydowanie bardziej rozwinięte w obowiązującej dziś medycynie konwencjonalnej. Dawniej maściami złożonymi z ziołowych mieszanek smarowano konie, stąd też i obecnie niektóre z nich nazywane są “końskimi maściami”. Tych oraz innych środków leczniczych o rozgrzewającym działaniu stosuje się w przypadku bólów stawów, mięśni czy przeziębień. W ostatnim przypadku ma ona za zadanie łagodzić objawy zapaleń górnych dróg oddechowych występujących przy grypie oraz innych infekcjach wirusowych. Maść składa się z takich dobroczynnych substancji jak eukaliptus, mentol, kamfora oraz olejek terpentynowy

Przykładowo, mentol łagodzi stany zapalne; eukaliptus m.in. ogranicza powstawanie śluzu i rozszerza oskrzela; z kolei kamfora rozgrzewa i ma właściwości znieczulające.

Proponujemy produkt Vicks VapoRub, który aplikuje się na klatkę piersiową oraz szyję. Wcierając maść, uwalnia się lotne substancje czynne – które dostają się do dróg oddechowych, co pozwala łagodzić kaszel, katar i podrażnienie gardła

Oczywiście maść rozgrzewająca nie zastąpi przepisanych przez lekarza specyfików, niemniej stanowi istotne wsparcie dla zrównoważonej terapii, będąc uzupełnieniem dla leków działających od wewnątrz.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 10,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.