Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Korzonki: ból

Korzonki: ból

Korzonki są zawiązkami włókien nerwowych, które biorą udział przy przewodzeniu impulsów czuciowych oraz ruchowych. Spełniają więc nade istotne funkcje. Ze względu na nie, a także z powodu swojej misternej, delikatnej budowy, narażone są na rozmaite dolegliwości bólowe. Te są dość dojmujące – stąd też zwykle ich nie bagatelizujemy, tylko staramy się znaleźć sposoby na złagodzenie boleści. Aby je odnaleźć, należy dotrzeć do źródła przykrości. Tych może bowiem być co najmniej kilka. Przeważnie chodzi o zapalenie korzonków. Co je powoduje? Głównie stoi za tym ucisk na korzeń nerwowy, co wiąże się ze schorzeniami kręgosłupa. Przyczyniają się do nich bądź gwałtowne urazy, bądź też stopniowe nakładanie się na siebie mikrourazów – przeciążenie prowadzi wówczas do rozmaitych schorzeń. Zależnie od tego, gdzie lokalizujemy ból i jaki ma charakter, wyróżniamy odmiany zapalenia korzonków, które określamy jako rwa kulszowa (ból umiejscawiamy w dolnej partii pleców, który promieniuje na pośladki) bądź też lumbago (dolegliwość doskwiera nam w okolicach lędźwiowej części kręgosłupa).

Co pomaga na ból? Doraźnym wsparciem są leki przeciwbólowe – które przyjmujemy doustnie w formie tabletek lub też miejscowo pod postacią żelu czy też kremu. Tymi lekami jednak nie wyleczy się schorzenia – wskazane jest więc poszerzenie działań, choćby o fizykoterapię, która między innymi przeciwdziała zmianom stawowym.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa kurierem zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 10,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.21.2014 wydane w dniu 1. października 2014 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.

webpharm.pl Reviews with ekomi-pl.com