Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Klasterowy ból głowy

Klasterowy ból głowy

Chyba każdy z nas od czasu do czasu zmaga się z bólem głowy. Z tym że niektórzy przeżywają to rzadko, a dolegliwość nie jest mocna, a inni zmagają się z nią zdecydowanie częściej, w skrajnych przypadkach – chronicznie. Ze względu na pochodzenie i powszechność zaburzenia określamy je mianem bolączki cywilizacyjnej. Zwykle ma ona charakter samoistny. Oznacza to, że nie powstaje wskutek choroby. Wówczas szybciej mija, nieraz nie musimy robić nic, innym razem przyspieszamy to prostymi środkami – choćby odpoczynkiem, herbatą ziołową czy też spacerem, podczas którego mamy okazję zaczerpnąć świeżego powietrza. Do tej też kategorii zaliczymy klasterowy ból głowy. Jego objawy oraz samoistny charakter przywołują skojarzenie z migreną i z nią też bywa mylony – stąd też niejednokrotnie diagnozuje się problem dopiero po wielu latach. Przypadłość nie jest groźna – wszakże nie zwiastuje żadnej choroby – niemniej uznaje się ją za niezwykle dokuczliwą. Ból ten obejmuje oko i skroń, jest jednostronny, mocny i pulsujący. Niektórzy opisują go jako “nieznośny”. Towarzyszą mu nieraz nudności, opadająca powieka, zatkany nos bądź katar. Trudno wskazać na czynniki, które go wywołują. Mogą to być używki (alkohol i nikotyna), światło, a także niektóre pożywienie (nabiał czy ryby). 

W celu złagodzenia bólu poleca się analgetyki stosowane w przypadku migreny (Apap, Polopiryna). Niemniej leki przyjmowane doustnie mogą działać zbyt wolno, stąd też zaleca się inhalacje czystym tlenem, spraye przyjmowane do nosa czy też zastrzyki.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 10,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.