Fervex malinowy to lek w saszetkach na objawy przeziębienia i grypy, takie jak katar, gorączka, bóle (np. głowy) dla dorosłych i młodzieży powyżej 15 lat.
Na co pomaga Fervex?
- gorączka - paracetamol obniża podwyższoną temperaturę
- ból głowy - paracetamol pomaga na ból głowy
- ból gardła - paracetamol pomaga zmniejszy ból gardła
- bóle mięśniowe - paracetamol działa przeciwbólowo, przez co zwalcza bóle mięśni
- katar - feniramina będąca składnikiem Fervexu zmniejsza zapalenie błony śluzowej nosa, dzięki czemu hamuje katar, odtyka nos, ułatwiając oddychanie
- kichanie - feniramina zapobiega kichaniu dzięki temu, że łagodzi podrażnienia błony śluzowej nosa
- łzawienie - feniramina zmniejsza łzawienie
Jak stosować saszetki Fervex?
Młodzież powyżej 15 lat i dorośli - 1 saszetka 2 do 3 razy na dobę. Między podaniem kolejnych dawek minimalna przerwa musi wynosić co najmniej 4 godziny.
Fervex malinowy - skład
Jedna saszetka Fervexu zawiera:
- Paracetamol 500 mg (składnik, który obniża gorączkę i zmniejsza ból)
- Feniramina (Pheniramini maleas) 25 mg (składnik na katar, zatkany nos, kichanie, łzawienie)
- Witamina C 200 mg (pomaga uzupełnić zwiększone zapotrzebowanie na witaminę C w okresie infekcji)
- Składniki pomocnicze - sacharoza (11,555 g), kwas cytrynowy bezwodny, guma arabska, sacharyna sodowa, aromat malinowy (w skład aromatu malinowego wchodzą: octan etylu, kwas octowy, octan izoamylu, alkohol benzylowy, wanilina, trójacetyna, p-hydroksybenzyloaceton, maltodekstryna, modyfikowana skrobia kukurydziana E 1450, błękit brylantowy E 133, żółcień pomarańczowa, barwnik Allura Red E 129, Permastabil 505528 RI, malina 054428 A, chlorek sodu, siarczan sodu.
Lek zawiera cukier - 11,555 g w jednej saszetce.
Dodatkowe informacje
Opakowanie produktu leczniczego Fervex zawiera 8 saszetek o smaku malinowym. Przed użyciem leku zapoznaj się ze szczegółowymi informacjami z ulotki dołączonej do opakowania.
Śledź nas na