Kliknij zdjęcie, żeby powiększyć
  Acart lek, tabletki na serce Acard 75 Zobacz większe
  • Acart lek, tabletki na serce Acard 75

  Acard 75 mg, 60 tabletek

  14,04 zł

  Dostępność:

  Produkt dostępny

  Wysyłka:
  1-2 dni robocze
  Koszty dostawy:
  od 12,99 zł
  Pocztex Punkt odbioru
  12,99
  Pocztex Kurier
  14,90
  Inpost Paczkomat 24h/7
  14,90
  Kurier Inpost
  14,90
  Inpost - płatność u kuriera
  19,98
  Inpost Paczkomat 24h/7 - płatność przy odbiorze
  19,98
  Odbiór w Aptece w Opolu
  bezpłatnie
  Producent:

  Acard 75 mg to lek przeciwzakrzepowy dostępny bez recepty, który hamuje zlepianie się płytek krwi, dzięki czemu zmniejsza ryzyko powstania zakrzepów i zatorów w naczyniach krwionośnych i może uratować nam życie.


  Co to jest lek Acard i na co się go stosuje?

  Lek ACARD jest preparatem hamującym zlepianie się (agregację) płytek krwi, dzięki czemu poprawia przepływ krwi w naczyniach i chroni nasze serce oraz mózg przed niedokrwieniem. Acard stosuje się długotrwale i profilaktycznie. Decyzję o terapii tabletkami Acard podejmuje lekarz. Najczęstszym wskazaniem do stosowania leku Acard jest zapobieganie zawałowi serca u osób dużego ryzyka.

  Wskazania do stosowania leku na rozrzedzenie krwi Acard:

  • zapobiegania zawałowi serca u osób dużego ryzyka
  • profilaktyka po przebytym zawale serca
  • zapobieganie niedokrwieniu mózgu i niedokrwiennemu udarowi mózgu
  • zapobieganie zakrzepicy naczyń wieńcowych
  • zapobieganie zakrzepic żylnej
  • zapobieganie zatorowi płuc
  • u osób z zarostową miażdżycą tętnic obwodowych
  • niestabilna choroba wieńcowa
  • stan po wszczepieniu pomostów aortalno-wieńcowych, angioplastyce wieńcowej
  • zapobieganie niektórym stanom i schorzeniom (np. stan przedrzucawkowy) u kobiet w ciąży będących w grupie dużego ryzyka


  Dawkowanie – jak stosować lek Acard?

  • Zwykle zalecana dawka:

  1 tabletka (Acard 75 mg) na dobę. Tabletkę popij niewielką ilością wody.

  Ulotka i charakterystyka produktu leczniczego nie określają pory dnia stosowania preparatu. Lekarze zazwyczaj zalecają stosowanie 1 tabletki Acard wieczorem.

  • Świeży zawał serca lub podejrzenie zawału:

  W przypadku podejrzenia zawału serca po wezwaniu pogotowia ratunkowego należy szybko rozgryźć 4 tabletki Acardu (300 mg). Rozgryzienie przy zawale jest konieczne, aby uzyskać szybkie wchłanianie! Tabletki Acardu są powleczone specjalną otoczką, dzięki której Acard zaczyna być wchłaniany w jelitach z pominięciem żołądka – jest to korzystne w przypadku profilaktycznej kuracji. Przy zawale lub podejrzeniu zawału serca postępujemy odwrotnie – najważniejsze jest szybkie wchłanianie składnika leku, dlatego musimy zniszczyć powłokę tabletki przez rozgryzienie, aby umożliwić składnikowi Acardu szybko się wchłonąć i zacząć działać.


  Acard dostępny jest w dwóch dawkach – 75 mg i Acard 150 mg. W naszej ofercie dostępne jest także Acard 75 mg 120 tabletek (podwójne opakowanie)

  Lekarz dobiera właściwą dawkę leku i określa odpowiedni czas stosowania.

   

  Acard w ciąży – co daje?

  Acard w ciąży jest zalecany u niektórych kobiet na początku ciąży, aby uchronić przed stanem przedrzucawkowym1 oraz hipotrofią płodu (zahamowanie wzrostu) u kobiet z grup większego ryzyka. Acardu w ciąży nie przyjmuj na własną rękę! O rozpoczęciu kuracji lekiem z kwasem acetylosalicylowym decyduje wyłącznie lekarz.


  Acard w ciąży rano czy wieczorem?

  Acard u mam spodziewających się dziecka przyjmujemy wieczorem.


  Czy Acard w ciąży jest bezpieczny?

  Lekarz może zlecić nam Acard w ciąży w przypadku przesłanek do stosowanie tego leku u kobiet ciężarnych z grup wysokiego ryzyka. Lek stosuje się, np. w profilaktyce stanu przedrzucawkowego. Należy stosować odpowiednią, zleconą przez lekarza bezpieczną dawkę preparatu (zazwyczaj 75-150 mg), ponieważ stosowanie kwasu acetylosalicylowego (składnika Acardu) w dawce wyższej niż zalecana może prowadzić do powikłań. Jeśli nie pamiętasz czy zażyłaś już danego dnia Acard, skonsultuj się z lekarzem w celu ustalenia postępowania. Acard przyjmujemy bezpiecznie do zazwyczaj 34-37 ciąży – lekarz dokładnie wskaże do kiedy brać Acard w ciąży. Przed porodem najczęściej jest odstawiany.


  Acard a karmienie piersią?

  O kuracji lekiem Acard w okresie laktacji decyduje lekarz. Zazwyczaj małe dawki (75-150 mg) mogą być stosowane przez mamy karmiące bez konieczności przerywania karmienia piersią, ale o tym i tak musi zdecydować lekarz.


  Acard 75 - skład w 1 tabletce

  • Kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum) 75 mg - substancja czynna
  • Substancje pomocnicze - celuloza sproszkowana, karboksymetyloskrobia sodowa, skrobia kukurydziana, hypromeloza, Acryl Eze-White (kopolimer kwasu metakrylowego typ C, talk, dwutlenek tytanu (E 171), krzemionka kolodialna bezwodna, wodorowęglan sodu, laurylosiarczan sodu, cytrynian trietylu, emulsja antypienna).


  Dodatkowe informacje

  Opakowanie zawiera 60 tabletek. Przed rozpoczęciem kuracji zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, gdzie znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące produktu leczniczego Acard.

  Źródła:
  1https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/20664402/

  Produkty, które mogą Ci się przydać
  Formy płatności

  Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system PayU. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

  Możliwości dostawy

  Darmowa dostawa kurierem zamówień od 349 zł.

  Legalna apteka

  Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.

  webpharm.pl Reviews with ekomi-pl.com